شما اینجا هستید

اقتصادی » ردیف سوم فاز ۱۴ پارس جنوبی بهره برداری می شود

مدیرعامل شرکت ملی نفت از راه اندازی ردیف سوم از فاز۱۴ پارس جنوبی خبر داد و گفت: میدان مشترک سهراب نیز به ارزش یک میلیارد دلار وارد فاز اجرایی می شود.

 به گزارش «وطن آزاد» مدیر عامل شرکت ملی نفت، محسن خجسته مهر در اولین کنفرانس ملی افزایش بهره دهی چاه‌های نفت گفت: خوشبختانه ردیف ۳ پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی با تلاش همکارانم، کارگران و پیمانکاران وارد فاز اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: ارزش سرمایه‌گذاری این پروژه۲ و نیم میلیارد دلار است.

خجسته مهر اضافه کرد: تا پایان آذر ردیف بعدی به بهره برداری می‌رسد. همچنین میدان مشترک سهراب نیز به ارزش یک میلیارد دلار وارد فاز اجرایی می‌شود.

مدیر عامل شرکت ملی نفت خاطر نشان کرد: با عملیات اجرایی این دو میدان عملاً میدان یاران، بلال، سهراب و لایه نفتی و دو ردیف از فاز ۱۴ پارس جنوبی وارد فاز اجرایی می‌شوند.

وی افزود: با مصوبه هیأت مدیره شرکت ملی نفت در هفته گذشته مرکز مدرن ازدیاد برداشت در اهواز عملیات اجرایی آن آغاز شد و در راستای تقویت و توسعه کارهای آزمایشگاهی و تحقیقاتی و گامی در جهت ارتقا بخش بالادستی صنعت نفت است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت با اشاره به اینکه ۱,۲۰۰ میلیارد تومان و ۶۵ میلیون یورو پروژه با دانشگاه‌ها و مراکز علمی داریم که عمدتاً میادین نفتی هستند، گفت: باید با حفظ این پروژه‌ها به سمت چاه محور برویم. باید چالش‌های بخش بالادستی را به مسائل فناورانه تبدیل کنیم و باید از ظرفیت‌های دانشگاه و زیست بوم نوآوری و فناوری استفاده کنیم. از مرحله شعار عبور کنیم و تعداد قابل توجهی از چاه‌ها را به شرکت‌های دانش بنیان واگذار کنیم.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد