شما اینجا هستید

بین الملل » رسانه‌های دولتی چین به پیروزی بایدن واکنش نشان دادند

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایسنا، رسانه‌های دولتی چین امروز دوشنبه در سرمقاله‌هایی با موضوع واکنش به پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفتند، روابط دو کشور به این ترتیب می‌تواند با سطح بالاتری از پیش بینی پذیری بازیابی شده و روند خود را از مساله تجارت آغاز کند.

 نشریه گلوبال تایمز چین در مطلب خود با بعید دانستن کاهش فشارهای آمریکا بر این کشور در مورد مسائلی همچون سین کیانگ و هنگ کنگ بیان داشت، پکن باید تا هر میزان که بتواند در جهت برقراری ارتباط کامل با تیم بایدن تلاش کند.

این نشریه تاکید کرد، دولت ترامپ عمدا تنشهایی را در روابط آمریکا و چین به ویژه بعد از درپیش گرفتن استراتژی تحت فشار گذاشتن چین که منجر به “حبابهایی” در سیاست آمریکا-چین شد، ایجاد کرد.

در این مطلب عنوان شد: ما معتقدیم این امکان وجود دارد که این حبابها را بترکانیم. این به نفع مردم هر دو کشور و جامعه بین‌المللی است که روابط چین-آمریکا قابل کنترل و آسان شود.

مجله گلوبال تایمز از سوی روزنامه رسمی خلق، متعلق به حزب کمونیست چین منتشر می‌شود اما به نمایندگی از حزب و دولت صحبت نمی‌کند.

روزنامه چاینا دیلی در سرمقاله جداگانه‌ای بیان داشت: این روشن است که بهبود روابط آمریکا با چین می‌تواند از تجارت شروع شود و مذاکرات برای بازیابی سطحی از تفاهم و اعتماد در روابط چین-آمریکا ضروری است.

چاینا دیلی که روزنامه رسمی انگلیسی زبان چین است، نوشت: این یکی از آخرین رشته‌هایی است که دو طرف را به هم مرتبط می‌کند. این قابل توجه است که نه پکن نه واشنگتن مبادرت به لغو به اصطلاح فاز اول توافقی که سر آن مذاکره کرده و به سختی حاصل کردند، نکرده‌اند.

گلوبال تایمز نوشت: چین باید تبدیل به کشوری شود که آمریکا نتواند آن را سرکوب یا بی ثبات سازد و همکاری با خودش را بهترین گزینه برای آمریکا به منظور تحقق منافع ملی خود کند.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد