شما اینجا هستید

بین الملل » روزهای مرگبار کرونا در آمریکا

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایرنا، مرکز وب سایت آماری ورد متر (worldometers) که آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را به صورت لحظه‌ای گزارش می‌دهد، در ۲۴ ساعت گذشته در آمریکا یک هزار و ۳۰۶ نفر به علت ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند.

در حال حاضر به دنبال شیوع ویروس کرونا در ایالت متحده ۱۳ میلیون و ۲۴۸ هزار و ۶۷۶ نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده اند و ۲۶۹ هزار و ۵۵۵ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

شمار مبتلایان جهانی کرونا نیز به ۶۱ میلیون و ۳۰۸ هزار و ۶۱۳ نفر رسیده و مرگ و میر کرونایی در سطح جهان یک میلیون و ۴۳۷ هزار و ۸۴۰ نفر به ثبت رسیده است.

براساس آمارهای ارائه شده توسط وب سایت ورد متر، بعد از آمریکا، هند، برزیل، روسیه، فرانسه و اسپانیا به ترتیب دارای بیشترین مورد ابتلا به بیماران کرونایی در جهان هستند.

امریکا در حالی شاهد افزایش شیوع کرونا و افزایش مرگ و میر است که دولت ترامپ با توجه به عدم کسب پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری مهار روند کرونا در کشور را متوقف کرده و تنها بر ادعاهای بی اساس انجام تقلب در انتخابات متمرکز شده است.

تلاش ترامپ برای پیگیری ادعاها در مورد جود تقلب در انتخابات در حالی صورت می گیرد که وی هفته گذشته پس از هفته ها تعلل و اصرار بر سرقت پیروزی انتخاباتی خود، رسما فرمان انتقال قدرت به تیم بایدن را صادر کرد.

اداره خدمات عمومی ایالات متحده که مسئول فراهم آوردن مقدمات انتقال قدرت پس از انتخابات است روز ۳ آذر با ارسال نامه‌ای به جو بایدن، رییس جمهوری منتخب آمریکا، اعلام کرد که دولت دونالد ترامپ آماده است تا فرایند انتقال قدرت را به طور رسمی آغاز کند.

شبکه سی‌ان‌ان در گزارش خود عنوان کرد که نامه مورد اشاره اولین قدم دولت ایالات متحده برای اقرار به شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری است. اگرچه ترامپ تاکید کرده که با وجود این نامه، شکایت انتخاباتی او همچنان مفتوح است و او با قدرت به این راه ادامه خواهد داد.

ترامپ بدون ارائه شواهد و مستندات، رقیب خود را به تقلب و دستکاری در آرا متهم کرده است. در این میان تاخیر در آغاز روند انتقال قدرت، انتقاد شدید دمکرات‌ها و جو بایدن را به دنبال داشته است.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد