شما اینجا هستید

اقتصادی » سامانه بارشی جدیدی به کشور وارد خواهد شد

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایرنا، «فریبا گودرزی» روز بکشنبه درباره وضعیت جوی حال حاضر کشور به خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: امروز در شرق استان تهران، قم، جنوب آذربایجان غربی، برخی مناطق زنجان، قزوین و کردستان بارش‌ها شدت بیشتری دارد.

وی ادامه داد: روز دوشنبه در نوار شمالی کشور و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش پراکنده داریم و به تدریج سامانه بارشی از شمال شرق خارج خواهد شد.

به گفته گودرزی بعد از ظهر سه شنبه سامانه بارشی جدیدی از جنوب غرب به کشور وارد می‌شود و موجب بارش پراکنده در خوزستان، ایلام، لرستان و چهارمحال و بختیاری خواهد شد.

وی گفت: آسمان تهران امروزی ابری و مه آلود با ادامه بارش باران، گاهی افزایش باد پیش‌بینی می‌شود.
کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: مدل‌ها نشان می‌دهند که میانگین بارش در کشور از حدود نیمه آذر تا اواخر دی به‌ویژه در مناطق جنوبی و شرقی در محدوده کمتر از نرمال (میانگین سالانه) خواهد بود.

وی ادامه داد: امروز در آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل و استان‌های ساحلی خزر، سمنان، خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش‌ها شدت می‌گیرد و فردا در استان‌های غربی، جنوب غربی، زاگرس مرکزی و جنوبی خواهند بود.

به گفته گودرزی دوشنبه از شدت فعالیت این سامانه بارشی در سراسر کشور کاسته می‌شود و فقط در نوار شمالی، بارش برف و باران و در برخی از نقاط زاگرس جنوبی و مرکزی بارش پراکنده رخ خواهد داد.

به گزارش ایرنا طی سه روز آینده نیز پیش‌بینی می‌شود که خلیج‌فارس و دریای خزر مواج و طوفانی باشد.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد