شما اینجا هستید

خبرخوان » سریعترین دونده ایران به بازی‌های ساحلی آسیا می رود
گروه : خبرخوان , ورزشی

به گزارش «وطن روز» به نقل از مهر، پیش از این ستاد عالی بازی‌های المپیک و آسیایی اعزام ۱۱ رشته به بازی‌های ساحلی آسیا را مصوب کرده بود. این مصوبه شامل ۹ رشته در بخش مردان و ۲ رشته در بخش بانوان بود.

بسکتبال سه نفره و کبدی رشته‌هایی بودند که در بخش بانوان سهمیه حضور در بازی‌های ساحلی آسیا را کسب کردند اما با توجه به رکوردشکنی اخیر فرزانه فصیحی، دوومیدانی هم در این بخش صاحب سهمیه اعزام شده است.

شهریورماه گذشته و در جریان مسابقات لیگ دوومیدانی، فرزانه فصیحی در دوی ۱۰۰ متر با زمان ۱۱ ثانیه و ۶۸ صدم ثانیه رکوردشکنی کرد و بعد از ۸ سال رکورد این ماده که در اختیار مریم طوسی بود را از آن خود کرد.

به واسطه این عملکرد دوومیدانی هم مجاز به اعزام نماینده در بخش بانوان برای بازی‌های ساحلی آسیا شده تا با اعزام فرزانه فصیحی شرایط را برای نمایش توانمندی‌های وی مهیاتر کند به خصوص که فصیحی سال گذشته یک ماه پس از رکوردشکنی در مسابقات داخل سالن بلگراد (۷ ثانیه و ۲۹ صدم ثانیه) در مسابقات کاپ استانبول هم با ثبت زمان ۷ ثانیه و ۲۵ صدم ثانیه رکورد دیگری از خود به جا گذاشت.

بازی‌های ساحلی آسیا مقرر به برگزاری از تاریخ ۲۸ نوامبر تا ۶ دسامبر سال جاری میلادی (۸ تا ۱۵ ر آذرماه) در سانیا چین بود که با تصمیم دولت چین مبنی بر لغو کلیه رویدادهای بین المللی ورزشی تا پایان ۲۰۲۰، این رویداد نیز ملغی شد.

طبق اعلام شورای المپیک آسیا ۲ تا ۱۰ آوریل ۲۰۲۱ (۱۳ تا ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۰) زمان جدید مقرر برای برگزاری این دوره بازی‌ها است.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد