شما اینجا هستید

بین الملل » سفر آدمیرال آمریکایی به تایوان

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایسنا، یک آدمیرال دو ستاره نیروی دریایی آمریکا در یک سفر از پیش اعلام نشده به تایوان رفت؛ سفری که می‌تواند باعث خشم چین شود.

منابع مطلع اعلام کردند، آدمیرال “مایکل استودمن” از نیروی دریایی آمریکا به تایوان سفر کرده است.

بر اساس گزارش وبسایت خبری نیروی دریایی آمریکا، استودمن ناظر اطلاعات ارتش آمریکا در منطقه آسیا-پاسیفیک است که به تایوان سفر کرده است.

پنتاگون از ذکر جزئیات در این باره امتناع کرد و وزارت دفاع تایوان نیز جزئیاتی از این سفر منتشر نکرده است. اما وزارت خارجه تایوان این سفر را تایید کرده است.

چین که مدعی است تایوان یکی از استان‌های این کشور است، در جریان سفر اوت سال جاری میلادی الکس ازار، وزیر بهداشت آمریکا به تایوان و کیت کراچ، معاون وزیر خارجه آمریکا در سپتامبر خشم خود را ابراز و جنگنده‌هایش را هر دو بار به محدوده هوایی تایوان اعزام کرد.

دولت واشنگتن حمایت خود از تایوان را دو چندان کرده که شامل فروش سلاح می‌شود؛ اقدامی که هشداری برای پکن به حساب می‌آید.

هنوز مشخص نشده که آیا سفر استودمن باعث افزایش تنش با چین می‌شود یا خیر. وی یکی از مقام‌های ارشد نظامی آمریکاست که در سال‌های اخیر به تایوان رفته است.

راندال شریور،‌ دستیار سابق وزیر دفاع آمریکا در امور آسیا نیز گفته که پنتاگون در دولت ترامپ بی سر و صدا افسران با رتبه‌های پایین نظامی را به صورت روتین به تایوان فرستاده است. آمریکا و تایوان تبادلات نزدیک اطلاعاتی درباره تهدید از سوی ارتش چین دارند.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد