شما اینجا هستید

خبرخوان » سفر سعادتمند به ایتالیا، مانع قهرمانی استقلال شد
گروه : خبرخوان , ورزشی

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایرنا، اسماعیل خلیل زاده که دوشنبه شب در برنامه تلویزیونی حضور پیدا کرده بود با اشاره محکومیت باشگاه استقلال در پرونده شکایت آندره‌آ استراماچونی اظهار داشت: این حکم چند روز پیش به دست ما رسید و یک میلیون و سیصد هزار یورو علاوه بر پنج درصد دیرکرد محکوم شدیم.

وی افزود: استراماچونی از استقلال ۲۰۰ هزار یورو دریافتی داشت. ۱۳ آذرماه من ۱۰۰ هزار یورو به حساب او در پراگ واریز کردم که ۱۵  آذرماه این پول برگشت خورد.

رییس هیات مدیره باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: قرارداد دو ساله به مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار یورو بعلاوه دستیارانش بود و قرار شد هر طرفی از قرارداد خواهان فسخ باشد ۲۰ درصد جریمه بدهد.

خلیل‌زاده گفت: در مجموع مبلغی که استرا از استقلال درخواست کرده یک میلیون و ۶۰۰ هزار یورو بود. ما دست‌نوشته استراماچونی را داریم که نوشته بود یک سال از قرارداد من را کم کنید و تنها حقوق سه ماه را به من پرداخت کنید.  البته پس از جدایی هم ۱۶۰ هزار یورو به حساب او واریز کردیم.

وی تاکید کرد: ما مجبور شدیم با کمک وزیر ۱۶۰ هزار یورو به حساب استرا در ایتالیا واریز کنیم. اسناد این واریزی را نیز داریم.

وی گفت: مدیرعامل وقت استقلال هیچ گونه مشورتی در قرارداد با ما نکرد. زمانی که من فهمیده بودم این دفاعیه ارسال شده بود. در دفاعیه هم خیلی از مسائل ذکر نشده بود. رای صادر شده با قرارداد ما با استقلال همخوانی ندارد.

خلیل‌زاده گفت: ما در تلاش هستیم تا مدارک را به دادگاه عالی ورزش برسانیم. تمام قرارداد ما با استرا مانند آینه شفاف است. در تلاش هستیم این مبلغ را کم کنیم.

وی در مورد سفر احمد سعادتمند به ایتالیا برای مذاکره با استراماچونی خاطرنشان کرد: قرار بر این نبود که سعادتمند برود و با او قرارداد ببندد.

وی گفت: الان آماده هستیم مبلغی را که محکوم شده‌ایم، پرداخت کنیم اما آن زمان محکومیتی نداشتیم. سعادتمند به من گفت که در صورت نرفتن او به ایتالیا استقلال بیش از دو میلیون یورو محکوم می‌شود و تنها یک هفته زمان دارد. در پاسخ گفتم که سفر در این مقطع حاشیه خواهد داشت اما هیات مدیره تصویب کرد که اگر قرار است بار مالی از استقلال برداشته شود این سفر مانعی ندارد. اما در مجموع این سفر برای استقلال مشکل ساز شد.

خلیل‌زاده اضافه کرد: سعادتمند گفت که یکبار استرا را با واسطه و یکبار بدون واسطه دیده اما ظاهراً هیچ جلسه ای بین سعادتمند و استراماچونی برگزار نشد. تیم ما هم به حاشیه رفت و از قهرمانی در جام حذفی دور ماند. ما زحمت زیادی برای قهرمانی کشیده بودیم اما به هدفم نرسیدیم. من حتی از وزیر پرسیدم که آیا شما موافق این سفر بودید و خبر داشتید که او گفت اگر در هیات مدیره مصوب شده باشد مشکلی نیست اما در مجموع این سفر ضربه بزرگی به استقلال زد.

وی گفت: سعادتمند پس از رفتن گفت که هیات مدیره همکاری لازم را با او نداشته اما او بگوید که ما کدام یک از خواسته های او را تاییدنکردیم؟ بدتر از همه این بود که او به هواداران امیدواری داد که استراماچونی بازخواهد گشت آن هم در حالی که قانون منع بکارگیری خارجی ها اعلام شده بود و نمی‌شد قانون را شکست.  او با این صحبت ها با احساسات هواداران بازی کرد.

خلیل‌زاده اضافه کرد: وزیر در مقطعی پس از جدایی این مربی حدود ۲۰ روز من را تحت فشار گذاشت که استراماچونی باید بازگردد. من آمادگی کامل برای مناظره با سعادتمند را دارم.

وی افزود: سعادتمند پس از شکست استقلال در جام حذفی بیانیه ای را صادر کرد که حتی وزیر نیز این اقدام را زیر سوال برد؛ مردم باید واقعیت را می دانستند. با این حال، خدا را شکر که پس از آن همه مسائل شرایط باشگاه خوب شد.

وی در مورد پرونده  شکایت وینفرد شفر گفت: ما به پرداخت ۵۹۲ هزار دلار محکوم شده و ۲۰ هزار فرانک هم باید بابت هزینه دادرسی می پرداختیم. مردادماه پنجره بسته شد و تا زمانی که پول شفر باشگاه، باشگاه پاختاکور و جپاروف را نمی‌دادیم پنجره نقل و انتقالاتی ما باز نمی شد. هیات مدیره خوش مسوولیت کار اجرایی را بر عهده گرفت. هم کدام از ما بخشی از کار را بر عهده گرفتیم.

وی تصریح کرد: من چند حواله برای شفر ارسال کردم. او شماره حسابی به ما در کرواسی داد که انتقال پول به این کشور کار بسیار سختی بود. من از راه‌های مختلف تلاش کردم تا این پول را برای شفر واریز کنیم. مشکل ما گروکشی شفر بود که او برای پسرش می کرد. ما در پرونده شکایت پسر شفر دفاعیات خوبی ارائه دادیم. مشکل ما این بود که فرصت نداشتیم.

وی خاطرنشان کرد: پسر شفر هر روز مصاحبه می‌کرد و می‌گفت که پول به حساب وی واریز نشده و وکیل او هم گفت که تا زمانی که پول را کامل دریافت نکنیم نامه تسویه حساب را نمی‌دهیم. ما حتی ۳۰ هزار دلار بیشتر به شفر پول دادیم. ما درخواست کردیم که آنها پول را به ما بازگردانند اما وکیل شفر گفت که پرونده ساشا در دادگاه عالی ورزش برنده خواهد شد و ما آن پول را به عنوان قسط اول حساب خواهیم کرد. الان در مجموع بدهی پرونده شفر و پسرش را به طور کامل پرداخت کردیم.

خلیل زاده گفت: در اوج گرانی دلار ما حدود ۹۵۰ هزار دلار به شفر، جپاروف و باشگاه پاختاکور پول دادیم. اگر در پرونده شکایت استراماچونی هم محکوم شویم هیات مدیره آمادگی پرداخت پول را دارد.

مدیره هیات مدیره باشگاه استقلال در مورد مشکلی که در مورد کارگزار باشگاه به وجود آمد خاطرنشان کرد: سعادتمند خودش آن اسناد را پخش کرد در حالی که متمم آن قرارداد را اعلام نکرده بود. او به یک خبرنگار زنگ می‌زند و جزئیات را در اختیار آن خبرنگار قرار می دهد. من با سند صحبت می‌کنم او به آن خبرنگار گفته بود که خلیل زاده، موسوی و فرهاد مجیدی دستشان در یک کاسه است.

در این میان احمد سعادتمند روی خط تلویزیونی برنامه آمد و در واکنش به صحبت‌های خلیل‌زاده مبنی بر پخش مدارک کارگزار خاطرنشان کرد: خلیل زاده به راحتی در رسانه ملی مانند برخی صحبت های دیگرش حرفهای نادرستی را مطرح می‌کند اما بهتر است او روراست باشد.

وی ادامه داد: مگر می‌شود چنین کاری کرد. من ۵۰ روز است از استقلال رفته‌ام و دوست ندارم حاشیه سازی کنم. خلیل‌زاده خیانت بزرگی به باشگاه کرده و مالکیت معنوی باشگاه را به عنوان کارگزار که خودش آورده بود داد. شرکت کارگزار منتسب به خود خلیل‌زاده است. کارگزار قبلی ۵۴ میلیارد به استقلال کمک کرد اما کارگزار بعدی  صفر ریال داد و خسارت میلیاردی به بیت‌المال استقلال زد.

مدیرعامل سابق استقلال گفت: شما همه مالکیت باشگاه را گرفتید اما یک ریال هم به استقلال پرداخت نکردید. من به خاطر استقلال ۲ بار باشگاه رفتم اما همین شرکت خلیل‌زاده از استقلال شکایت کرد.

سعادتمند افزود: من تمام تهمت هایی که به من زده شد را باید پاسخ دهم. استراماچونی مبلغ بیش از یک میلیون و هفتصد و پنجاه و پنج هزار یورو از ما می‌خواست. من این اسناد را پخش نکردم و این را بدانید من برای استقلال درآمد ایجاد کردم.
خلیل‌زاده: شما بیش از ۶۰ میلیارد به استقلال ضربه زدید. آیا با پفک آبی می‌خواستید برای استقلال درآمدزایی کنید؟
سعادتمند: مگر می‌شود شرکت کارگزار هیچ درآمدی نداشته باشد؟ من باید از حق بیت‌المال دفاع می‌کردم. کارگزار درآمدی برای ما نداشت و به همین خاطر با چند شرکت برای درآمدزایی مذاکره کردیم. در ماه اول یک شرکت ۷ میلیارد به ما کمک کرد اما پس از آن دیگر کمکی صورت نگرفت که ما این قرارداد را فسخ کردیم. من ۱۶۰ روز در استقلال بودم و ما نزدیک ۲۵ میلیارد در ۳ ماه درآمد داشتیم.

خلیل‌زاده: یک قرارداد قرض‌الحسنه ۳۷ میلیاردی توسط یک فرد بسته شد در صورتی که ما فکر می‌کردیم کارگزار جدید است که قرار بود در سال ۱۰۰ میلیارد درآمد داشته باشد.

وی افزود: این شرکت به من گفت که تنها ۷ میلیارد به استقلال داده است و در این زمان یکی از اپراتورها هم به ما پول تزریق کرد. آن فردی که به استقلال کمک کرد گفت که ۱۰۰ هزار دلار از من برای بازگشت استراماچونی گرفته شده است. هفت‌میلیارد دیگر هم در حساب نشسته نشده است. چیزی به عنوان درآمد به استقلال نیامده است. شرکت جدید همان ۷ میلیاردی هم که داد پس گرفت.

سعادتمند در مورد پول هایی که به حساب استقلال در زمان مدیریت او نشسته تصریح کرد: نامداری و عبدیان کمک‌های زیادی به استقلال کردند. ما با آن ۷ میلیارد پول دیاباته، میلیچ و پول بازیکنان را پرداخت کنیم. نامداری حاضر شد حتی برای بازگشت استراماچونی ۵۰۰ هزار دلار بلاعوض به استقلال کمک کند.

سعادتمند گفت: من هم استراماچونی را دیدم و هم با فدریکو پاستورلو صحبت کردم. من این سفر را طبق نامه وزارت ورزش وزارت و امور خارجه را انجام دادم. من با استراماچونی تمام کرده بودم. فشارهای زیادی روی من بود . من او را با یک میلیون و هفتصد هزار دلار می‌آوردم اما او الان باید خانه‌اش بنشیند و نزدیک این مبلغ را بگیرد. من هیچ وقت به هواداران دروغ نگفتم.
وی گفت: در فوتبال حرفه‌ای دنیا چنین چیزی وجود ندارد که نشود از بازیکن و مربی خارجی استفاده کرد. استرا قرارداد ۲ ساله داشت. قرارداد استراماچونی فسخ نشده بود و با الحاقیه می‌شد او را بازگرداند.

خلیل‌زاده در مورد قراردادهای عجیب بازیکنان استقلال خاطرنشان کرد: عبدیان عضو هیات مدیره مسوول نقل‌وانتقالات است. پیش از این قراردادها را سعادتمند در هتل بسته است. عبدیان به من گفت که تنها قرارداد داریوش شجاعیان را بسته است. بازیکنان ما گناهی ندارند و آنها جوان هستند. یک بازیکن به من گفت که او برای ۲ میلیارد پای میز مذاکره نشست اما مسئولان پیشنهاد بیش از ۵ میلیاردی به وی دادند.
وی در مورد کم کردن قرارداد بازیکنان تصریح کرد: ما تنها از دو بازیکن درخواست کردیم که اگر امکانش باشد قرارداد آنها را کسر کنیم. من خوشحالم که این پول در جیب بازیکن ایرانی می‌رود اما موضوع ناراحت کننده قیمت نامتعارف آن است.
رئیس هیات مدیره استقلال در مورد جدایی فرهاد مجیدی تصریح کرد: با فرهاد مجیدی خیلی بد برخورد شد. مجیدی خودش را با قبول هدایت استقلال در معرض خطر قرارداد. او خوب نتیجه گرفت اما نگذاشتند کارش را انجام دهد. تیم با فرهاد مجیدی حتما قهرمان می‌شد و  به فرهاد ظلم شد.
وی در مورد رشید مظاهری گفت: حکم به نفع رشید صادر شد و قرارداد او فردا در هیات فوتبال ثبت خواهد شد.
وی در مورد جذب محمد نادری تصریح کرد: بعد از حضور نادری در استقلال، ما و پرسپولیس  توافق کردیم از یکدیگر بازیکن نگیریم. هم ما گزینه از حریف داشتیم و هم آنها به دنبال بازیکنان ما بودند.
وی در خصوص طاهرخوانی گفت: محمود فکری اعلام کرد که شاهین طاهرخانی را نمی‌خواهد و سپس این بازیکن فسخ قرارداد کرد.

رییس هیات مدیره استقلال در مورد فروش مهدی قایدی گفت: سعادتمند با یک باشگاه قطری مذاکره کرده بود اما ما در هیات مدیره به این نتیجه رسیدیم که او را حفظ کنیم و هیچ بازیکنی  از استقلال نمی‌رود.
وی گفت: در ۱۵ روز آتی مدیرعامل باشگاه انتخاب می‌شود البته احمد مددی در حال حاضر به عنوان سرپرست زحمت می‌کشد.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد