شما اینجا هستید

اجتماعی » سنجش سلامت جسمانی ۹۹ درصد نوآموزان انجام شد

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایسنا، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گزارشی از روند سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در سال تحصیلی جاری ارائه کرد و گفت: برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان با پوشش ۹۹ درصد انجام شده و تا پایان آبان ماه نیز این برنامه ادامه دارد.

سید جواد حسینی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان اظهار کرد: با وجود شرایط کرونایی، برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان با پوشش ۹۹ درصد انجام شد.

وی افزود: این برنامه تا پایان آبان ماه ادامه دارد.

رئیس سازمان  آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به تصمیم برای ایجاد پایگاه های دائمی سنجش در استان ها گفت: در همین راستا ۳۲ اتاق عایق صدا برای سنجش نوآموزان در مراکز استان ها راه اندازی کرده ایم.

حسینی در ادامه به تحولات ایجاد شده در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در سال جاری اشاره کرد و افزود: تهیه بانک اطلاعات دقیق نیروی انسانی پایگاه های سنجش، استفاده از ظرفیت شوراها برای پوشش ۱۰۰ درصدی به ویژه در روستاها و مناطق صعب العبور، ایجاد پایگاه های ثابت و دائمی سنجش و به روز رسانی ابزارهای سنجش و شناسنامه دار کردن آنها از جمله این تحولات هستند.

وی افزود: ایجاد بستر پایایی و روایی در سنجش، تقویت بانک جامع آزمون ها، استفاده از نتایج غربالگری طلایی، استفاده از  آزمون های به روز، تجهیز بیشتر پایگاه های سنجش و تحلیل های پژوهشی و داده کاوی از یافته های برنامه سنجش برای کاربردهای مداخله جویانه مدیریتی، ارائه یافته های سنجش به سازمان ها، وزارتخانه ها و پژوهشکده های مرتبط، شناسایی غایبین در سنجش و تهیه  پیوست رسانه ای برنامه سنجش از دیگر اقدامات انجام شده در این طرح در سال جاری هستند.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد