شما اینجا هستید

تحلیل خبری » سیاست‌های ایران با تغییر مستاجر کاخ سفید تغییر نمی‌کند

گروه سیاسی  «وطن روز»

نماینده دهمین دوره مجلس شورای اسلامی معتقد است که آمدن جو بایدن به کاخ سفید و یا رفتن دونالد ترامپ برای جمهوری اسلامی ایران تفاوتی ندارد و ایران با اتکا به ارزشهای خود به توفیقات روز افزون خواهد رسید.
احمد سالک کاشانی، فعال سیاسی اصولگرا در گفت‌و‌گو با «وطن رو» با اشاره به تاثیر حضور جو بایدن در کاخ سفید بر نوع تعامل جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده آمریکا با توجه به تجربه چند دهه اخیر اظهار کرد: «بیش از چهل سال است که ملت ایران و رهبران بزرگ کشور سیاست‌های خود، مبتنی بر مجموعه ارزش‌های دینی و اسلامی را به جهان اعلام کرده و پای سیاست‌های خود ایستادگی کردند و مقاومت آنها جهان را به تعجب واداشته است.» او ادامه داد: «این سیاست‌ها مبانی مهمی دارند از جمله اینکه قرآن می‌فرماید، با کفار باید با شدت برخورد کرد.»
این نماینده دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: «بیش از چهل سال است که اصولی به جهان اعلام شده و بر اساس آن حرکت کردیم و در طی این چهل سال افراد مختلف در آمریکا بر سر کار آمدند، اما سیاست‌های ایران تغییر نکرده است.»
سالک تصریح کرد: «در شرایط کنونی نیز برای جمهوری اسلامی ایران تفاوتی نمی‌کند که از میان دونالد ترامپ یا جو بایدن چه کسی در کاخ سفید حاضر باشد. مهم آن است که سیاست‌های ایران به تناسب روسای‌ آمریکا تغییر نمی‌کند.»
این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به برخی اظهارات مطرح شده مبنی بر افزایش احتمال مذاکره میان تهران و واشنگتن، در روزهای حضور جو بایدن در کاخ سفید اظهار کرد: «سیاست حاکم بر مجموعه مسائل بین ایران و آمریکا همان سیاست‌های انقلاب اسلامی بوده و تغییر ناپذیر است.»
او با بیان اینکه «بعد از چهل و دو سال که تمام روسای جمهوری آمریکا اعم از جمهوری خواه و دموکرات برسر کار آمدند و وضعیتشان را شاهد بودیم»، گفت: «همگی بر این مبنا حرکت می‌کنند که نباید حکومت اسلامی با محوریت ولایت فقیه در جهان وجود داشته باشد و لذا دشمنی خود با قرآن را سالیان سال است که بیان کرده و می‌کنند.»
سالک همچنین بیان کرد: «روسای جمهوری آمریکا مدافع سر سخت صهیونیست در دنیا هستند و می‌دانیم که صهیونیست پاشنه آشیل آمریکا محسوب می‌شود، حال آنکه یکی از برنامه‌های ایران محو صهیونیسم است.»
این فعال سیاسی اصولگرا با انتقاد از گره زدن مشکلت داخل ایران به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: «نباید به هیچ وجه مسائل داخل کشور اعم از اقتصاد و سیاست و… را به آمدن و یا رفتن یک رییس جمهوری در آمریکا گره زد.»
او درباره اثرات سوء گره زدن مسائل داخل کشور به اتفاقات خارج از ایران گفت: «این مساله می‌تواند ضربه‌های سنگینی بر ایران وارد کند. تفکر سازش با غرب و سران سلطه، سیاست غلطی است که البته به معنای ارتباط نداشتن با دنیا نیست. اگر کشوری قدرتمند و با اقتدار باشد در مقابل تهدیدها به زانو در نمی‌آید و مانند جمهوری اسلامی ایران می‌ایستد.»
سالک همچنین خاطرنشان کرد: «اگر قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، جهان به دو قطب شرق و غرب تقسیم شده بود، امروز جهان به چند قطب تقسیم شده و بزرگترین آن قطب اسلام است که با سرعت در حال گسترش است. این‌ها می‌دانند قدرت اسلام، جهان گیر می‌شود. آنها نگران گسترش اسلام ناب و فرهنگ رسول الله هستند و می‌بینید که به رسول الله در فرانسه تحت عنوان آزادی بیان اهانت می‌کنند. این‌ها می‌دانند اسلام با قدرت در جهان پیش می‌رود و می‌خواهند در مقابل آن بایستند. حال آنکه آمدن بایدن و رفتن ترامپ برای ما تفاوتی ندارد و ما با تکیه بر اسلام پیش خواهیم رفت.»

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد