شما اینجا هستید

اجتماعی » شاغلان و خانواده‌شان شامل دریافت تسهیلات کرونایی نیستند

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایسنا، رئیس مرکز روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توضیحاتی درخصوص تسهیلات جدید کرونایی ارائه داد.

حامد شمس در لایو اینستاگرامی درباره چگونگی حمایت جبرانی معیشت خانوارها در محدودیتهای شدید کرونایی بیان کرد: روزهای سختی را در حوزه بیکاری‌های ناشی از کرونا سپری میکنیم. کرونا تمام اجزای اقتصادی و اجتماعی زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده است. دولت این بار به صورت هدفمند دو اقدام را به منظور حمایت از افرادی که در این ایام کرونایی نیازمند کمک هستند انجام می‌دهد.

وی افزود: اول آنکه یک وام یک میلیون تومانی را در نظر گرفته که این وام به افرادی پرداخت می‌شود که در دوره قبل ثبت نام کرده باشند و همچنین بسته حمایت معیشتی دریافت میکنند. این بسته معیشتی یارانه بنزینی است که از سال گذشته به سرپرست خانوار پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین به تمام سرپرست خانوار به تعداد اعضای خانوارشان تا پایان سال ۱۰۰ هزار تومان پرداخت می‌شود.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره تسهیلاتی که به خانوارها تعلق میگیرد، افزود: ۱۱ میلیون خانوار هستند که در مجموع جمعیت انها ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر است. اگر سرپرست خانوار یا فردی در خانواده اش شاغل باشد این تسهیلات شامل حال او نمیشود. سرپرست خانواری که شاغل است و یا یکی از اعضای خانواده شاغل است نمی توانند از تسهیلات یک میلیون تومانی و یا کمک هزینه ۱۰۰ هزار تومانی به ازای هر نفر در ماههای چهارگانه سال استفاده کنند.

شمس در پاسخ به این سوال که اگر شماره موبایل تغییر کرده باشد، ملاک چیست؟ گفت: ملاک ما همان شماره ای است که در فروردین ماه از اعضا دریافت کردیم.

وی گفت: تنها آن شماره تلفن هایی که در فروردین ماه معتبر اعلام شده و در سیستم ثبت شده‌اند را به عنوان سرپرست خانوار قبول می‌کنیم.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: افرادی که این وام شامل حال‌شان میشود برای دریافت وام باید به شماره ۶۳۶۹ کد ملی سرپرست خانوار را ارسال کنند ولی برای دریافت یارانه ۴ ماهه نیازی به ثبت نام نیست.

شمس در بخش دیگری از صحبتهای خود از مردم خواست که هنگام ارسال پیامک، کد ملی را به صورت فارسی و تنها یکبار به شماره ۶۳۶۹ پیامک را ارسال کنند.

شمس در ادامه اظهار کرد: این یارانه به صورت هدفمند تنها شامل کسانی میشود که درآمد ماهیانه ندارند در نتیجه این ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر افرادی هستند که خودشان یا سرپرست خانواده شان در امد ثابت ندارند درنتیجه هر نوع بازنشسته ای که از سازمان تامین اجتماعی، صندوق بازنشستگی کشوری، صندوق فولاد، صندوق عشایر و یا سایر صندوق‌های بازنشستگی مستمری ماهانه دریافت می‌کنند تسهیلات یک میلیون تومانی شامل حال آنها نمی‌شود.

وی در بخش دیگری از صحبتهای خود افزود: ما دیتا بانک را در فروردین ماه گردآوری کردیم و به ۲۳ میلیون سرپرست خانوار تسهیلات یک میلیون تومانی کرونایی دادیم. ملاک ما برای وام دوم دیتا بانکی است که در فروردین ماه گردآوری شده است.

به گفته وی، تمام مددجویان بهزیستی و کمیته امداد به عنوان دو نهاد حمایتی بزرگ این تسهیلات شامل حالشان می‌شود.

شمس در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به این سوال که پیش‌بینی می‌شود که چند پیامک دریافت شود؟ اظهار کرد: در فروردین ماه به طور متوسط از هر نفر بیش از ۳ پیامک دریافت کردیم. یعنی زمانی که به ۲۳ میلیون نفر پرداخت می‌شد، بیش از ۷۵ میلیون پیامک دریافت شد که یکی از دلایل این بود که افراد چند سیمکارت داشتند و از سیمکارت‌های متفاوت پیامک ارسال می‌کردند اما به دلیل اینکه اکنون شماره موبایل‌هایی که در نوبت قبل برای ما ارسال شده است در سیستم امده است، تعداد پیامک‌ها به این میزان نیست.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد