شما اینجا هستید

اجتماعی » شهردار تهران سوال پیچ می شود!

چنانچه شهردار طی روزهای آینده، اقدامات مناسبی در راستای اجرای مقررات انتصابات انجام ندهد، در جلسه بعدی صحن طرح سوال از شهردار را به جریان خواهیم انداخت.
به گزارش وطن روز به نقل از مهر حجت نظری، عضو کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر در تذکری خطاب به شهردار تهران با یادآوری این نکته که کمتر از هفت ماه تا پایان عمر شورای پنجم شهر تهران باقی مانده است. شورایی که در طول این مدت تمام تلاش خود را به کار بست تا شهرداری را به مسیر قوانین و مقررات برگرداند، اما در پیچ و خم تذکرات و پاسخ‌های تکراری شهردار تهران گرفتار ماند، گفت: در بهمن‌ماه ۱۳۹۸ نسبت به غیرقانونی بودن حکم سرپرستیِ بیش از چهار ماه، تذکر دادم.
وی ادامه داد: تیرماه سال ۹۹ مجدداً شهرداری را از این رویه غیرقانونی برحذر داشتم. نظری با اشاره به اینکه آقای رسولی نیز طی تذکری جداگانه بر ضرورت انتصاب معاون منابع انسانی شهرداری تهران تاکید کرده‌اند. افزود: بعلاوه ایشان در نامه‌ای عطف به یکی از تذکرات بنده، بر «لزوم رسیدگی به انتصاب غیرقانونی سرپرستان توسط شهردار تهران در صحن شورا» اذعان داشته و پاسخ شهرداری به من چیزی جز بیان کلیاتی مبنی بر ضرورت اجرای قوانین و مقررات در این حوزه نبوده است و هیچ‌گاه گام‌های عملی و ملموس در اجرای مقررات برداشته نشد.
این عضو شورای شهر با اشاره به اینکه بخش کوچکی از انتصابات مدیران انتصابی به عنوان سرپرست که بیش از زمان مجاز در این سمت باقی مانده‌اند و در سامانه شفافیت قابل رؤیت هستند را به پیوست آورده‌ام. تاکید کرد که قطعاً تعداد انتصاب‌هایی به عنوان سرپرست در جایگاه‌های مختلف، بسیار بیشتر از این تعداد است.

 

وی ادامه داد: پیش‌تر نیز پیرو امتناع شهرداری تهران از ارائه دسترسیِ سامانه جامع منابع انسانی به اعضای شورای شهر تذکراتی را خطاب به شهردار تهران گفته‌ام.
نظری با اشاره به اینکه که اگر تاکنون انجام شده بود، می‌توانستم بررسی دقیق‌تری نسبت به موضوعاتی این‌چنینی، به عنوان نماینده مردم داشته باشم. این موضوع هم جای تعجب دارد که اساساً چرا دسترسی‌هایی از این دست، باید صرفاً در اختیار شهرداری باشد و نهاد ناظر که باید بر آن نظارت کند، طلب دسترسی کند.
این عضو شورای شهر گفت: اما همچنان دسترسی به منابعی که برای نظارت ضروری است، به اعضا ارائه نشده و من دلیلی جز نظارت‌ناپذیری و فرار از پاسخگویی نمی‌یابم.
نظری خاطرنشان کرد: بار دیگر و این بار با صدای رساتر تذکر می‌دهم، مطابق بند ۱ ماده ۱۱ دستورالعمل جامع انتصاب مدیران شهرداری تهران و تبصره ۳ ماده ۹ ضوابط تشکیلاتی شهرداری تهران، حداکثر مدت سرپرستی در یک سمت (فارغ از تعداد سرپرستان) چهارماه است و مقتضی است شهردار تهران، مطابق نص صریح مقررات مذکور عمل کند.
ی ادامه داد: چنانچه شهردار تهران طی روزهای آینده، اقدامات مناسب در راستای اجرای مقررات فوق را انجام ندهد، به همراه همکارانم در جلسه بعدی صحن طرح سوال از شهردار را به جریان خواهیم انداخت.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد