شما اینجا هستید

تحلیل خبری » طبق مقررات و قانون، جذب نیرو از طریق آزمون انجام می گیرد

عباس گودرزی گفت: واژه هایی نظیر قرارداد رسمی، شرکتی و قراردادی علاوه بر آنکه نظم و سامان را از امور اداری و استخدامی می گیرد، زمینه و بستر رانت و فساد را در ادارات فراهم می کند.
به گزارش وطن روز به نقل از شبکه رادیویی ایران، عباس گودرزی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و رییس کارگروه بررسی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در مجلس در برنامه «نمودار» به جزئیات خبر ساماندهی کارکنان دولت پرداخت و در پاسخ این پرسش که طرح اخیر مجلس چقدر می تواند در از میان بردن مشکلات تاثیرگذار باشد؟ گفت: طرح ساماندهی کارکنان دولت ممکن است به دلیل مغایرت هایی با اصل ۷۵ قانون اساسی، مشکلات و موانعی را ایجاد کند. از این رو مجلس و معاون امور اداری و استخدامی رییس جمهور در جلسه مشترک خود مقرر کردند ،دولت این طرح را از طریق لایحه به مجلس تقدیم کند.
وی در ادامه افزود: واژه هایی نظیر قرارداد رسمی، شرکتی و قراردادی علاوه بر آنکه نظم و سامان را از امور اداری و استخدامی می گیرد، زمینه و بستر رانت و فساد را در ادارات فراهم می کند.
رییس کارگروه بررسی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در مجلس در بخش دیگر صحبت هایش خاطر نشان کرد: جذب و استخدام نیرو از طریق آزمون انجام می شود اما این شرکت ها از طریق مجموعه خود، افراد و وابستگان خود را وارد کار کرده اند.
گودرزی خاطر نشان کرد: نیرویی که به صورت دائم به خدماتش نیاز است، نیاز به تامین امنیت شغلی دارد، متاسفانه ماده ۱۷ قانون مدیریت خدمات کشوری بستر بی عدالتی و تبعیض شده و نوعی بوروکراسی پنهان ایجاد کرده است.
برنامه «نمودار» شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت ۱۰:۲۰ از رادیو ایران پخش می شود.

 

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد