شما اینجا هستید

ورزشی » قهرمانی نادال در اوپن فرانسه
گروه : ورزشی

گروه ورزشی- معصومه ستاریان

رافائل نادال با غلبه بر نواک جوکوویچ سیزدهمین پیروزی را در رولان گاروس بدست آورد و با راجر فدرر به عنوان بازیکنی که بیشترین عناوین بزرگ مردان را دارد ، مساوی شد.
رافائل نادال برای سیزدهمین بار جام قهرمانی تنیس آزاد فرانسه (رولن گاروس) را بالای سر برد تا بالاخره به رکورد افسانه‌ای فدرر برسد. نادال در پیروزی قاطعانه و تاریخی خود در سه ست پیاپی با نتایج ۶ بر صفر، ۶ بر ۲، ۷ بر ۵ مقابل نواک جوکوویچ به برتری رسید تا بدین ترتیب با این پیروزی، بیستمین قهرمانی‌اش در گرند اسلم‌ها را به دست آورده باشد و به رکورد تاریخی راجر فدرر برسد.
رافائل نادال در فینال اوپن فرانسه نواک جوکوویچ شماره یک جهان را شکست داد تا با رکورد ۲۰ عنوان گرند اسلم راجر فدرر برابر شود. او اکنون با فدرر سوئیسی به عنوان بازیکنی که بیشترین عناوین بزرگ مردان را دارد ، برابر است .
رافائل نادال با نتیجه اعجاب‌انگیز ۶ بر صفر به پیروزی رسید و در سِت دوم با نتیجه ۶ بر ۲ به برتری دست یافت. نادال در سِت سوم به زحمت افتاد اما در نهایت با پیروزی ۷ بر ۵ مقابل مرد شماره یک تنیس جهان، بیستمین قهرمانی خود در گرنداسلم‌ها را به دست آورد تا از این حیث با راجر فدرر برابر شود.
او بعد از پیروزی خود گفت : من در دورانی که به دلیل کرونا ورزش جهان در تعطیلی بود ماههای بسیار سختی را سپری کردم روز های دشواری داشتم که هیچ کس در مورد آن چیزی نمی داند، اما از نظر جسمی ماههای بسیار سختی برای من بود برای اینکه در آن ماه ها غیرفعال بودم و حفظ آمادگی جسمانی برایم سخت و بازگشت به تمرینات بسیار سخت و پیچیده بود.
نادال قدیمی ترین قهرمان آزاد فرانسه از سال ۱۹۷۲ است و بیش از ۱۵ سال به عنوان مردی که نام او طولانی مدت به عنوان اولین و آخرین عناوین گرند اسلم بوده است میباشد .
جوکوویچ در ۱۴ مسابقه از ۱۸ مسابقه گذشته برابر نادال به پیروزی رسیده بود و در مجموع ۲۹-۲۶ برتری داشت، از جمله پیروزی ۶-۳ ، ۶-۲ ، ۶-۳ در فینال اوپن استرالیا ۲۰۱۹.

                                                                                                                                                                                                     پایگاه خبری الجزیره

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد