شما اینجا هستید

اجتماعی » قهوه‌خانه‌های تهران و تنباکوی تقلبی

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایرنا، سرهنگ علی ولیپور گودرزی با اعلام خبر کشف ۲۰۰ تن تنباکوی تقلبی در تهران اظهار کرد: با دریافت خبری مبنی بر دپوی و جمع‌آوری تنباکوی قاچاق در کارگاهی در شهرک گل‌حصار و توزیع آن با برندهای معتبر به بازار، مصرف بررسی موضوع در اختیار تیمی از کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی تهران قرار گرفت.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بیان کرد: در گام نخست تحقیقات پلیسی، نشانی دقیق کارگاه و هویت مالک یا مالکان کارگاه شناسایی و مشخص شد دو مرد با همکاری یکدیگر مقدار فراوانی تنباکوی قاچاق وارد کارگاه کرده‌اند سپس با بسته‌بندی‌های جدید به نام شرکتهای برند، تنباکوهای تقلبی را در بازار مصرف توزیع می‌کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضایی منعکس شد، افزود: دستور دستگیری متهمان و بازرسی از داخل کارگاه اخذ شد و تیمی از کارآگاهان به نشانی اعلامی اعزام و ضمن دستگیری هر دو متهم موفق به کشف ۲۰۰ تن تنباکوی قاچاق و تقلبی شدند.

گودرزی تصریح کرد: بازجویی‌های اولیه نشان داد، متهمان با مراجعه به کشورهای همسایه و تهیه تنباکوی ضایعاتی در ابتدا تنباکوهای ضایعاتی را با برچسب تنباکوی اورجینال به صورت قاچاق وارد کشور کرده و پس از انتقال محموله به داخل کارگاه و اضافه کردن انواع انسانسها، تنباکوهای قاچاق و تقلبی را با بسته‌بندی جدید با نام شرکتهای برند به قیمتی ۷۰۰ برابر قیمتی واقعی به قهوه‌خانه‌ها می‌فروختند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش تنباکوهای کشف شده را ۱۴۰ میلیارد تومان برآورد کرده‌اند، گفت: به علت حجم بالای تنباکوهای مکشوفه، این اموال در محل کارگاه پلمب و با دستور قضائی تحویل امین شد.

وی خاطرنشان کرد: هر دو متهم پس از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی شهرستان ری معرفی شدند.

 

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد