شما اینجا هستید

بین الملل » محل زندگی بایدن «حریم هوایی دفاع ملی» اعلام شد

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایرنا، تدابیر امنیتی برای محافظت از بایدن با بالا رفتن احتمال پیروزی وی در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا و همچنین برگزاری سخنرانی این نامزد حزب دموکرات در ایالت دلاور افزایش یافته است.

این روزنامه آمریکایی به نقل از دو منبع آگاه گزارش داد که سرویس‌ مخفی ایالات متحده روز جمعه همزمان با آمادگی کمپین بایدن برای اعلام پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیروهای بیشتری را به ویلمینگتون شهر محل زندگی بایدن اعزام خواهند کرد.

کمپین نامزد حزب دموکرات در انتخابات آمریکا به سرویس مخفی اعلام کرده است که بایدن از یک مرکز همایش در ویلمینگتون به مدت دست کم یک روز دیگر برای ایراد سخنرانی بزرگ خود استفاده می‌کند.

دیروز پنجشنبه اطراف اقامتگاه بایدن در ویلمینگتون ایالت دلاور و چند منطقه دیگر این شهر، منطقه پرواز ممنوع اعلام شد. این منطقه دست کم تا امروز جمعه «حریم هوایی دفاع ملی» نام گرفته است.

دیروز اداره هوانوردی فدرال آمریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد که محدودیت های موقت پروازی معرف منطقه ای محدود شده دربرابر سفرهای هوایی به دلیل شرایط خطرناک، رویدادی خاص یا هشداری کلی برای حریم هوایی این نهاد است. اگرچه این اداره به دلیل اتخاذ این تصمیم اشاره ای نکرده است، اما این اقدام به عنوان بخشی از پروتکل های امنیتی قبل از پیروزی احتمالی بایدن تلقی می شود.

در سال ۲۰۱۶، در اطراف اقامتگاه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در برج ترامپ نیویورک و همچنین اطراف اقامتگاه مایک پنس معاون وی قبل از ادای سوگند منطقه پرواز ممنوع اعمال شد.

نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است در ساعات اولیه روز جمعه به وقت محلی اعلام شود. اعلام نتایج بستگی به پایان شمارش آرا در یکی از ایالت‌های جورجیا، پنسلوانیا، نوادا و کارولینای شمالی دارد. بایدن با در دست داشتن ۲۶۴ رای الکترال تنها به کسب رای یکی از ایالت‌های نامبرده برای پیروزی در انتخابات نیاز دارد؛ نامزد حزب دموکرات آمریکا در نوادا با ۶ رای الکترال که ۸۴ درصد آرا شمارش شده با تقریبا ۱۱ هزار رای جلو است و در ایالت جورجیا با ۱۶ رای الکترال که ۹۹ درصد آرا شمارش شده تنها هزار و ۷۰۰ رای از دونالد ترامپ عقب است.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد