شما اینجا هستید

بین الملل » مخالفان پروژه «بن سلمان» دستگیر شدند

به گزارش «وطن روز» به نقل از مهر، روند بازداشت اعضای قبیله «الحویطات» در عربستان سعودی افزایش یافته است چرا که اعضای این قبیله با مصادره منازل خود و بیرون رفتن از زمین‌هایشان در راستای اجرای پروژه گردشگری نیوم مخالفت کرده‌اند.

منابع خبری گزارش داده‌اند که تعداد بازداشت شدگان از میان اعضای این قبیله به ۲۲ نفر از جمله ۲ نوجوان رسیده است. در ماه ژانویه، قبیله الحویطات اعلام کرد که قصد ندارد منازل و زمین‌های خود را برای اجرای پروژه نیوم از دست بدهد.

پیشتر، نیروهای امنیتی سعودی با حمله به خانه‌های ساکنان منطقه‌ای که قرار است شهر نیوم بر ویرانه‌های آنها ساخته شود یکی از افراد قبلیه الحویطات را به قتل رساندند.

این اقدام موجی از واکنش‌های منفی را در میان فعالان سعودی و مجامع حامی حقوق بشر به دنبال داشت. پیش از این شبکه الجزیره با انتشار تصاویری گزارش داده بود که پروژه نیوم در حال حاضر منحصر به ساخت کاخ‌های پادشاهی بزرگ شده است.

پروژه نیوم یکی از مهم‌ترین پروژه‌های مربوط به چشم انداز افق اقتصادی بن سلمان را تشکیل می‌دهد؛ پروژه‌ای که تنها متعلق به ثروتمندان و شاهزادگان مرفه سعودی بوده و در راستای ایجاد رفاه بیشتر برای آنها و جذب گردشگران اجرا می‌شود.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد