شما اینجا هستید

تحلیل خبری » مراقب ضربه دشمنان باشیم

گروه سیاسی – وطن روز

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس معتقد است که دشمنان ایران در عین دوستی، مشغول ضربه زدن به ایران و ایرانی هستند از این رو نهادهای نظارتی و امنیتی باید مراقب حرکات احتمالی از جانب آنان باشند.
محمد صالح جوکار، نماینده یزد و اشکذر در مجلس با اشاره به موضوع ترور شهید محسن فخری زاده، معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و موضوعات مطرح شده درباره آن اظهار کرد: «واقعیت آن است که ما دشمنان آشکاری در سطح منطقه و بین‌الملل داریم و این بدان معناست که آنان دائما کشورمان را تهدید می‌کنند.»
او ادامه داد: «تجربیات قبلی نشان داده است که این افراد به دنبال حذف فیزیکی دانشمندان ایران هستند و در طی این سالها اوج خصومت این کشورها را در برابر پیشرفت علمی ایران شاهد بودیم.»
رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس یازدهم درباره چرایی استفاده از روش‌هایی چون ترور توسط دشمنان ایران بیان کرد: «آنها چون نتوانسته‌اند مانعی در زمینه پیشرفت علمی ایران به وجود آوردند، در صدد برآمدند تا تفکر و فکری که محصول فناوری در حوزه‌های علمی است را حذف کنند.»
این نماینده اصولگرای مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: «باید تدابیر لازم را در این زمینه بیندیشیم و ‌دقت لازم را به کار بگیریم. همسایگان ما در اطراف کشور مناطق امنی را برای تروریست‌ها ایجاد کرده‌اند که می‌خواهند با نفوذ، چهره‌های کشور را از بین ببرند.»
جوکار درباره وظیفه نهادهای امنیتی در مقطع کنونی نیز گفت: «باید هوشیاری کامل داشته باشیم. اشراف داشتن بر حضور تروریسم دولتی که توسط آمریکا و رژیم صهیونیستی دنبال می‌شود، امری بسیار حائز اهمیت است.»
رییس کمیسیون شوراها با بیان اینکه «نباید از یک ناحیه چند بار گزیده شویم»، گفت: «هدف شهید فخری زاده تامین و تضمین کننده منافع ملی است که باید مورد توجه قرار گیرد.»
او بیان کرد: «باید با ابتکار عمل و اشراف عمل از ترورها جلوگیری کرد. با توجه به اینکه امروز دستگاه اطلاعاتی و امنیتی قوی در کشور داریم و اقدامات مثبتی توسط آنان در راستای امنیت پایدار ایجاد شده، می‌توان با برنامه‌ریزی دقیق و جامع جلوی این جنایت‌های صهیونیست بین الملل را گرفت.»
رئیس کمیسیون شوراهای مجلس با تاکید بر لزوم ایستادگی در مقابل توطئه دشمنان خاطرنشان کرد: «خواب سران رژیم آدم کش صهیوینستی از این پس بیشتر از گذشته آشفته خواهد شد. باید مراقب باشیم تا سیلی اقدامات دشمن را نخوریم. دشمنان ایران در اوج دوستی هم در صدد ضربه زدن به کشور هستند. نباید اجازه دهیم در عرصه دیپلماسی اذهان ما را در سطح بین الملل تغییر دهند.»

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد