شما اینجا هستید

اخبار استانی » مرتضی مرادی(بیگ موری): موسیقی درمانی در کشور در حال رشد است

عضو کمیسیون هنری جوانان کشور گفت: موسیقی درمانی در کشور با رشد تکنولوژی همانند سرتاسر جهان در حال رشد و پیشرفت است.
به گزارش وطن روز، مرتضی مرادی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: امروزه در پزشکی نوین موسیقی‌درمانی به‌عنوان تخصّص و رشته‌ای مستقل پایه‌گذاری شده است و تلاش پزشکان آن است که از این شیوه درمانی به‌عنوان طبّ مکمل و طبّ جایگزین در معالجه بیماری‌ها استفاده کنند.
وی افزود: با توجه به پیشینه موسیقی‌درمانی در مکاتب پزشکی و از جمله مکتب پزشکی مسلمانان می‌توان از تجربیات و نظرات اندیشمندان در پزشکی نوین استفاده کرد، که در سال‌های اخیر استفاده درمانی از موسیقی به خصوص در حرفه روان‌شناسی گسترش یافته است.
عضو کمیسیون هنری جوانان کشور بیان داشت: مهمترین جنبه ارتباطی موسیقی به خاطر وجه غیرکلامی آن است، موسیقی منعکس کننده محدوده وسیعی از عواطف انسانی و واقعیتی سازمان یافته است، رویدادی واقعی که در زمان اتفاق می‌افتد و توجه لحظه به لحظه فرد را می‌طلبد.
مرادی گفت: رشته موسیقی درمانی در حقیقت یکی از شاخه‌های علوم درمانی است که در آن موسیقی درمانگر از موسیقی و فعالیت‌های گوناگون همراه با موسیقی به عنوان ابزار درمانی استفاده می‌کند که این روش از مدت‌ها پیش مرسوم بوده، اما به شکل علمی در دهه‌های اخیر مطرح شده و تحقیقات بسیاری بر روی تأثیرات این شیوه درمانی انجام شده و می‌شود.

 

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد