شما اینجا هستید

اجتماعی » مسئولان مطالبات پرستاران را محقق کنند
گروه : اجتماعی

جعفر طاهری با تاکید بر تحقق مطالبات جامعه پرستاری که از سوی مسئولان مغفول مانده است، گفت: کمبود نیروی انسانی و فاصله‌ معنادار در نحوه اجرای قانون تعرفه‌گذاری با انتظارات جامعه پرستاری، اضافه کاری های اجباری و عدم تثبیت وضعیت شغلی پرستاران، از مهمترین دغدغه ها و مشکلات این قشر است که باید با جدیت از سوی مسئولان پیگیری شود.

طاهری در گفت و گو با «وطن آزاد» عنوان کرد: پرستاران همواره با پیگیری وعده‌های محقق‌نشده مسئولان، خواستار تحقق این وعدهها شده و بازبینی آیین‌نامه‌های مرتبط با قانون تعرفه گذاری و تغییرات مطابق واقعیت‌های موجود را مطالبه کرده اند، چراکه باید تبعیض فاحش و آسیب‌زا بین دریافتی پزشک و پرستار شاغل در یک بیمارستان، کاهش یافته و اصلاح شود.

طاهری با اشاره به اینکه مهمترین مطالبه جامعه پرستاری، اجرای درست قانون تعرفه گذاری است، گفت: طبق اظهارات دبیرکل خانه پرستار «طرحی که برای تعرفه‌های پرستاری ارائه داده‌اند، مبتنی بر تخت بیمارستانی است در حالی که تعرفه‌گذاری خدمات تمامی گروه‌ها براساس مدل فی فور سرویس است. طبق مدل جدید تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، ارزش تمام خدمات یک بیمار از گروه پرستاری در طول ۲۴ ساعت ۹۰ هزار تومان است و اکنون با رشد ۳۰ درصدی، ۱۲۰ هزار تومان می‌شود. نکته قابل‌تأمل اینکه رقم ۱۲۰ هزار تومان به جیب پرستار نمی‌رود، بلکه بیمه به بیمارستان واریز و بیمارستان ۱۴ درصد آن را بابت فوریت‌ها و مسائل آموزشی کسر و ۱۰ درصد هم به منظور مالیات کسر می‌کند. به این ترتیب حدود ۹۰ هزار تومان به پرستار می‌رسد که این مبلغ هم بین سه پرستار تقسیم می‌شود. بنابراین آنچه تحت عنوان رشد ۳۰ درصدی ارزش نسبی خدمات پرستاری مطرح شده، صرفاً بازی با کلمات است، چون ارزش خدمت گروه پرستاری برای یک بیمار در طول ۲۴ ساعت به اندازه ویزیت یک پزشک هم نیست و‌ای کاش تعرفه‌گذاری را به این شیوه اجرا نمی‌کردند.»

این کارشناس حوزه سلامت در ادامه عنوان کرد: افزایش تعداد پرستاران از طریق عقد قراردادهای قانونی از دیگر مطالباتی است که تا به امروز محقق نشده و پرستاران همچنان نسبت به جذب نیرو به شیوه‌های نامتعارف گلایه دارند. مضاف بر اینکه کمبود نیرو، نتیجه‌ای جز کاهش شدید بهره‌وری ندارد و کاهش بهره‌وری در یک بیمارستان و مرکز درمانی، خطرات جبران‌ناپذیر به دنبال خواهد داشت. طبق اعلام دبیرکل خانه پرستار باید به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت، حداقل ۳ نفر کادر پرستاری و به ازای هر تخت بیمارستانی، ۲٫۵ پرستار فعال باشند که در حال حاضر چنین نیست و در یک بخش بیمارستان، به جای ۵ پرستار، ۲ پرستار فعال هستند. پیامد مستقیم کمبود نیروی پرستاری در بخش‌های بیمارستانی، اجبار پرستاران شاغل به انجام وظایف بیشتر از توان است، که به دلیل عدم تناسب دریافتی ها با حجم وظایف و مسئولیت‌ها فرسودگی پرستاران را به دنبال دارد بنابراین، نارضایتی از شرایط شغلی در کنار حجم بالای وظایف علاوه بر مشکلات معیشتی، به کاهش انگیزه پرستاران منجر می‌شود و قادر به انجام وظایف خود به نحو احسن نیستند، چون هم توان جسمی را از دست می‌دهند و هم به علت نارضایتی، تاب‌آوری شان در خدمت رسانی کاهش می یابد.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد