شما اینجا هستید

تحلیل خبری » مجمع تشخیص در مورد FATF اظهار نظر کند

گروه سیاسی -«وطن روز»

یک فعال سیاسی با انتقاد از عدم تعیین تکلیف لوایح در ارتباط با FATF در ایران و سکوت مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره این لوایح، خواستار موضع گیری این مجمع به موضوع و تعیین تکلیف لوایح CFT و پالرمو شد.
محمدصادق جوادی حصار، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در گفت‌وگو با «وطن روز» با اشاره به رای اخیر گروه ویژه اقدام مالی و تداوم حضور ایران در لیست سیاه این گروه و عواقب احتمالی آن اظهار کرد: «قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF در لحظاتی که تکلیف ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ مشخص نشده به دور از معنا نیست. واقعیت آن است که برخی در صدد هستند تا راه‌های تعامل ایران با جامعه بین‌ا‌لمللی را مسدود کنند.»
او ادامه داد: «در دو ماه آینده که ترامپ بر سر کار است، احتمالا فشارهای بیشتری را از سوی کاخ سفید بر ایران شاهد خواهیم بود بناراین ایران باید FATF را بپذیرد تا مشکلاتش دوچندان نشود.»
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با انتقاد از سکوت مجمع تشخیص مصلحت نظام در قبال لوایح CFT و پالرمو نیز بیان کرد: «مجمع تشخیص مصلحت حداقل باید مخالفت خود را با FATF اعلام کنند. تشکیل نهادی چون مجمع تشخیص و اهمیت جایگاه آن به این منظور است که در هنگام نیاز گره‌های غیر معقول کشور را بگشاید نه اینکه بر گره‌ها بیفزاید.»


*سکوت مجمع، جایگاه این نهاد را زیر سوال می
‌برد
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی همچنین خاطرنشان کرد: «زمانی که امری به مجمع تشخیص احاله می‌شود، باید درباره آن اعلام نظر کنند. سکوت مجمع تشخیص، می‌تواند پیام نامناسبی برای جامعه به همراه داشته باشد و جایگاه مجمع را زیر سوال ببرد.»

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد