شما اینجا هستید

تیتر یک » منع تردد شبانه مشکل تازه سینما

اگرچه روشن بودن چراغ حتی یک سالن سینما هم اتفاق خوبی است، اما منع رفت و آمد از ساعت ۲۱ شب مشکلات زیادی را برای فعالیت سینماها هم به وجود می‌آورد.
به گزارش وطن روز،علی سرتیپی که صاحب چند سالن سینما در تهران از جمله پردیس سینمایی کورش است، در گفت‌وگویی با بیان مطلب فوق بیان کرد: از امروز بعدازظهر سالنهای سینمایی را باز خواهیم کرد و از آنجا که تمام لوازم مورد نیاز برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی را از پیش در اختیار داشتیم، مقدمات زیادی برای بازگشایی احتیاج نداریم.
او در پاسخ به این سوال که آیا با همین یک فیلمی که در حال حاضر اکران می‌شود (دیدن این فیلم جرم است) سینماهای خود را باز می‌کند؟ گفت: فعلا با همین یک فیلم کار  شروع می‌کنیم، چون اگر چراغ یک سالن هم از بین ۱۳ سالن یک مجموعه روشن باشد بهتر است از اینکه همه خاموش باشند. البته اگر بازگشایی سینماها با یک فیلم خوب یا حتی همزمان با جشنواره فجر اتفاق می‌افتاد بهتر بود.
وی ادامه داد: یکی از بزرگترین مشکلات ما بعد از نبودن فیلم خوب برای اکران، منع تردد شبانه از ساعت ۲۱ است. این بدان معنی است که ساعت ۲۰ باید سالن‌ها تخلیه شوند پس آخرین سانس سینما باید ساعت ۱۸ باشد و در این شرایط سخت است که صاحب فیلم‌های خوب چنین شرایطی را برای اکران اثر خود بپذیرند. با این حال منتظر هستیم ببینیم در جلسه امروز شورای صنفی نمایش چه فیلم‌هایی برای اکران متقاضی خواهند بود.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد