شما اینجا هستید

اجتماعی » میزان توجه به محدودیت‌هایی کرونایی در پایتخت

به گزارش «وطن روز» به نقل از خبرآنلاین، سردار حسین رحیمی با بیان اینکه پلیس طی ۱۱ روز گذشته اقدامات بسیاری را برای اجرای محدودیت‌های اعلام شده از سوی ستادملی مقابله با کرونا انجام داده است، گفت: در این میان پلیس راهور، پلیس راه، پلیس اماکن، پلیس مترو و … جزو فعال‌ترین بخش‌ها بودند و بر رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک و … نظارت داشتند.

رحیمی درباره اینکه برخی گزارش‌ها و خبرها حاکی از عدم همکاری صنوف و فعالیت آنها پشت کرکره‌های بسته یا نیمه باز بود، گفت: انصافا اصناف همکاری خوبی در اجرای پروتکل‌ها داشتند. تلاش ما در مورد اصناف یک نگاه مدارا محورانه است و در همین راستا قبل از شروع مرحله جدید طرح، از اصناف دعوت کردیم و آنها را درباره وظیفه دینی و اخلاقی‌شان توجیه کردیم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: انصافا نیز در نتیجه این اقدامات همکاری خوبی را از سوی اصناف شاهد بودیم، البته  هستند واحدهایی که رعایت هم نمی‌کنند، اما می‌توان گفت که بالای ۹۰ درصد از صنوف و واحدهای صنفی و مشاغلی که بر تعطیل بودنشان تاکید شده بود، رعایت کردند. ما هم تلاش کردیم تا درمورد صنوف قلیلی که پروتکل‌ها را رعایت نکردند در گام اول با تذکر و در صورت بی‌توجهی به تذکرات، با ابزارهای قانونی برخورد کنیم.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۰ تیم نظارتی در پلیس اماکن فعال هستند، افزود: علاوه بر آن تعدادی تیم مشترک با دستگاه های دیگر فعال شده وبه طور مرتب براین موارد نظارت می کنند.

رحیمی در مورد برخورد با تردد در ساعات غیرمجاز نیز گفت: در این مورد نیز هرچه از اجرای محدودیت ها گذشت، همکاری مردم بیشتر شد. حتی اوایل مواردی نظیر مخدوش کردن پلاک و … هم بیشتر دیده می‌شد که به مرور این موارد کمتر شده است.

رحیمی تاکید کرد: تمام شهروندان اعم از صاحبان صنوف و … باید بدانند که ستادملی مقابله با کرونا  برای آن که ترددها و زنجیره انتقال ویروس از طریق ارتباطات انسانی را کم کند، این محدودیت‌ها را اعمال کرده و همه باید آن را رعایت کنند.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد