شما اینجا هستید

بین الملل » نظرسنجی‌هایی که منتشر نمی شوند

گروه بین الملل- معصومه ستاریان

 

طرفداران نامزدهای انتخاباتی آمریکا، نظرسنجی‌هایی را که موجب تضعیف حزب آنها می‌شود منتشر نمی‌کنند که به معنای انتشار نظرسنجی‌های مورد حمایت یک حزب است.
بررسی نظرسنجی‌های داخلی جمهوری خواهان و محافظه کاران که به طور عمومی منتشر شده نشان می‌دهد هیچ دلیلی برای تایید عملکرد دونالد ترامپ وجود ندارد. در واقع این تحلیل‌ها حاکی از عملکرد ضعیف ترامپ نسبت به انتخابات ۲۰۱۶ است.
«جو بایدن»، معاون رئیس جمهور پیشین، در نظرسنجی عمومی غیر حزبی که در هفته‌های گذشته انجام شد بسیار قاطع، پر رنگ و پیشرو بوده است. هنوز هم دونالد ترامپ و برخی از محافظه کاران ادعا می‌کنند که نظرسنجی‌ها کامل نیست. ترامپ گفته که هنوز در حال سفرهای انتخاباتی در ایالات متحده است.
«هری انتن»، تحلیلگر سیاسی که ده ها مورد از نظرسنجی‌های‌ حزبی از جمله مجلس نمایندگان و سنا را مورد بررسی قرار داده، ادعا می‌کند این نظرسنجی‌های حزبی به هیچ عنوان قابل اعتماد نبوده و هیچ یک از آنها مطابق با استاندارد CNN نیستند. به گفته او طرفداران، نظرسنجی‌هایی را که موجب تضعیف حزب آنها می‌شود منتشر نمی‌کنند که به معنای انتشار نظرسنجی‌های مورد حمایت یک حزب است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که دونالد ترامپ در نظرسنجی‌های منتشر شده از سوی جمهوری خواهان و محافظه کاران، ۵ امتیاز پایین تر از عملکرد خود در سال ۲۰۱۶ در ایالت‌های مختلف آمریکا است.
اگر ترامپ ۵ امتیاز کمتر از سال ۲۰۱۶ در ایالت‌های مختلف بدست آورده، به این معنی است که رای مردم آریزونا، فلوریدا، میشیگان، کارولینای شمالی، پنسیلوانیا و ویسکانسین را از دست خواهد داد. این ایالت‌ها به علاوه ایالت‌هایی که هیلاری کلینتون در سال ۲۰۱۶  موفق به کسب آرای آنها شد، بیانگر این است که  بایدن کافیست بیش از ۲۷۰ رای الکترال کسب کند تا پیروز شود.
اما اینها فقط نظرسنجی‌های محافظه کاران است و دلیل موجهی برای قبول این باور است که  ترامپ از لحاظ ارقامی که منتشر نمی‌کند، روز به روز در وضعیت بدتری قرار می‌گیرد.
یک مطالعه از FiveThirtyEight نشان می‌دهد که نظرسنجی‌های داخلی به طور متوسط ۴ یا ۵ امتیاز برای طرفی که نظرسنجی برای وی انجام شده، مطلوب‌تر از یک نظرسنجی غیرحزبی در همان رقابت است.
نظرسنجی‌های داخلی هر دو طرف محافظه‌کاران و جمهوری‌خواهان اوضاع را برای ترامپ بدتر هم می‌کند. نکته جالب توجه نظرسنجی‌ها که تاکنون توسط جمهوری خواهان انجام شده، کم بودن تعداد نظرسنجی‌هاست. تعداد نظرسنجی‌های داخلی هر حزب به طور عمومی منتشر می‌شود و معمولاً شاخص خوبی برای عملکرد آنها است. اگر یک حزب عملکرد خوبی داشته باشد، احتمال انتشار نظرسنجی‌های داخلی هم بیشتر می‌شود و در صورت عملکرد ضعیف شاهد انتشار آن نخواهیم بود.
از زمان برگزاری این کنوانسیون‌ها، نامزدهای دموکرات و گروه‌هایی که برای انتخاب آنها تلاش می‌کنند حدود ۷۵٪ نظرسنجی‌های داخلی مجلس را که توسط هر دو طرف منتشر شده، ارائه داده‌اند.
دموکرات‌ها در سالهای ۲۰۰۶ و ۲۰۱۸ که فضای ملی به شدت به نفع آنها بود، حدود ۷۵ درصد از نظرسنجی‌های داخلی مجلس را ارائه داده‌اند. امسال دموکرات‌ها مجلس را در اختیار دارند و بعید است که تغییر رای ملی در جهت دموکرات‌ها به وجود بیاید.
نتیجه نهایی آن که در واقع هیچ دلیلی وجود ندارد که فکر کنیم جمهوری خواهان نظرسنجی‌های مخفیانه دارند و ترامپ را در موقعیتی بهتر از نظرسنجی‌های عمومی قرار می‌دهند.

 

سایت خبری – تحلیلیCNN

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد