شما اینجا هستید

اقتصادی » نفت بالا نرفت

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایسنا، قیمت نفت با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در جهان و طولانی شدن روند شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که بازارها را ملتهب کرد، روز جمعه چهار درصد سقوط کرد و هفته را در پایین مرز ۴۰ دلار به پایان برد.

فرانسه رکورد بالایی از موارد ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کرده که نگرانیها نسبت به تاثیر قرنطینه های بیشتر در اروپا روی تقاضا برای سوخت را در پی داشته است. در آمریکا هم شمارش آرا نشان داد جو بایدن، نامزد دموکرات ریاست جمهوری از دونالد ترامپ در جورجیا و پنسیلوانیا پیش افتاده و یک گام دیگر به حضور در کاخ سفید نزدیک شده است. طبق اعلام ادیسون ریسرچ، با گذشت سه روز از زمان برگزاری انتخابات، بایدن با ۲۵۳ رای الکترال در برابر ۲۱۴ رای الکترال ترامپ پیشتاز است. تعداد آرای الکترال تعیین کننده برنده انتخابات است. کسب ۲۰ رای الکترال پنسیلوانیا، بایدن را صاحب ۲۷۰ رای الکترال می کند که برای  پیروزی در انتخابات کافی است.

بهای معاملات نفت برنت یک دلار و ۴۸ سنت معادل ۳.۶ درصد کاهش یافت و در ۳۹ دلار و ۴۵ سنت در هر بشکه بسته شد. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت یک دلار و ۶۵ سنت معادل ۴.۲۵ درصد کاهش یافت و در ۳۷ دلار و ۱۴ سنت در هر بشکه بسته شد. با این حال نفت برنت ۵.۸ درصد و نفت آمریکا ۴.۲ درصد رشد هفتگی داشتند.

ضعیف شدن چشم انداز تصویب یک بسته کمک مالی جدید در آمریکا عامل دیگری بود که قیمتها را تحت فشار کاهشی قرار داد. میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه سنای آمریکا گفت: آمار اقتصادی شامل کاهش یک درصدی نرخ بیکاری نشان داد کنگره باید بسته محرک مالی کرونایی کوچکتری را تصویب کند که پیامدهای همه گیری کووید ۱۹ را هدف می گیرد.

باب یاوگر، مدیر معاملات انرژی در شرکت میزوهو در این باره گفت: نفت خام به انتظارات پیرامون تصویب محرک مالی بسیار حساس است. وضعیت شیوع ویروس کرونا هم به عنوان شاخصی برای ارزیابی روند تقاضا منفی است.

طبق آمار رویترز، موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا روز پنج شنبه به ۱۲۰ هزار و ۲۷۶ مورد رسید که دومین رکورد روزانه بالای ابتلا در این کشور بود. ایتالیا هم روز پنج شنبه بالاترین آمار روزانه ابتلا را ثبت کرد در حالی که فرانسه روز جمعه ۶۰ هزار و ۴۸۶ مورد جدید را اعلام کرد.

در این بین احتمال به تاخیر افتادن افزایش تولید دو میلیون بشکه در روز توسط اوپک پلاس از قیمتها تا حدودی حمایت کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، اما گزارش شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز نشان داد شرکتهای انرژی آمریکایی هفته گذشته برای هشتمین هفته متوالی به شمار دکلهای حفاری نفت و گاز طبیعی افزودند. شمار دکلهای حفاری نفت و گاز که معیاری برای ارزیابی تولید آینده است، در هفته منتهی به ششم نوامبر، چهار حلقه رشد کرد و به ۳۰۰ حلقه رسید که بالاترین میزان از ماه مه بود.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد