شما اینجا هستید

ایران » نقش رسانه های غیردولتی در بازنشر مطالبات مردم

حسن شجاعی/ مدیرمسئول

وطن آزاد: اتفاقات این روزهای کشور نشان از بروز و ظهور نوعی نگرش متفاوت نسبت به حکمرانی دارد که اگر در قالب گفت و گو و بیان نظرات مختلف به سرانجام نرسد، شاهد اتفاقات ناگوار در عرصه حاکمیت ملی و منافع مردم در ابعاد مختلف آن خواهد شد.
شنیدن صحبت ها و نظرات طیف های گوناگون جامعه حداقل حسنی که دارد، از افزایش تنش ها کاسته و حاکمیت را از شنیدن نقطه نظرات مختلف منتفع می سازد. فرصتی که اگر از آن به خوبی استفاده شود، در پذیرش تکثرگرایی و شنیدن حرف مخالفان و معترضان می تواند اثرات سودمندی داشته باشد.
در این زمان، ادامه خشونت های خیابانی و کشیدن گفتمان اعتراضی به کوچه و بازار نه تنها نتیجه ای برای دو طرف درگیر ماجرا نخواهد داشت، بلکه روند اصلاحات را کند کرده و این احتمال وجود دارد که امنیت ملی را نیز با خطر مواجه سازد.
شاید تنهاترین راه گذار از این برهه، فراهم نمودن شرایط حداکثری برای شنیدن صدای نخبگان و معترضان با استفاده از رسانه های غیردولتی است که کمک می کند مردم با حداقل اعتماد ممکن، حرف های خود را به گوش متولیان امر برسانند. اما سوگیری های رسانه های دولتی و وابسته به دولت در این ایام به اندازه ای دور از بخش معترض جامعه بوده، که به سختی می توان این خلأ را پر کرد و در این زمینه نقش رسانه های غیردولتی بسیار حایز اهمیت خواهد بود تا بتوانند با بیان دیدگاه های منطقی و قابل طرح در چارچوب حاکمیت، زمینه را برای فروکش کردن اعتراضات فراهم آورده و روند اصلاحات مورد نیاز این روزهای جامعه را فراهم آورند.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد