شما اینجا هستید

خبرخوان » هدف در تیم ملی رسیدن به جام جهانی است
گروه : خبرخوان , ورزشی

به گزارش «وطن روز» به نقل از مهر، تیم ملی فوتبال ایران در دومین دیدار تدارکاتی‌اش با هدایت اسکوچیچ نیز مثل اولین بازی به پیروزی رسید تا امیدها نسبت به این تیم با این سرمربی برای دیدارهای انتخابی جام جهانی افزایش پیدا کند.

مسعود اقبالی کارشناس فوتبال در خصوص این بازی اظهار داشت: بوسنی تیمی خوب در سطح اروپا است اما در دیدار مقابل تیم ملی ایران نتوانست قابلیت‌های خودش را بروز دهد و اگر عامیانه بگویم فشاری بر تیم ما وارد نکرد. با این حال همین که تیم ما توانست در این بازی که نتیجه آن در روحیه تیمی مهم بود پیروز شود، اتفاق خوبی است.

مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا بیان داشت: تیم ملی نسبت به سابق خودش پوست اندازی کرده و چهره‌های جدیدی در این تیم به چشم می‌خورند. قطعاً برای بازی مهم‌تر و سرنوشت ساز چند بازیکن دیگر به تیم ملی اضافه می‌شوند. اما دیدن چند چهره جدید مثل امیر عابدزاده، شجاع خلیل زاده، کاوه رضایی، مهدی قائدی و… در ترکیب تیم ملی اتفاق خوبی است.

وی اضافه کرد: دو پیروزی در دو بازی تدارکاتی خوب است اما برای قضاوت کردن در خصوص اسکوچیچ و عملکرد وی کافی نیست. اسکوچیچ برای آنکه مورد قضاوت قرار گیرد به محک‌های بهتر و بیشتری نیاز دارد.


مسعود اقبالی کارشناس فوتبال ایران و مدرس AFC

اقبالی در ادامه بیان داشت: هدف از حضور در دیدارهای تدارکاتی رسیدن به هماهنگی‌های هرچه بیشتر و بهتر است و مهم‌تر از پیروزی در این دیدارها، پیروزی در دیدارهای اصلی و رسمی و انتخابی است که قرار است تیم ما را به جام جهانی برساند.

کارشناس فوتبال مهمترین دیدار رسمی پیش روی تیم ملی را دیدار با بحرین دانست و گفت: با وجود اینکه فوتبال حساب و کتاب ندارد و نباید خودمان را حتی مقابل تیم‌هایی مثل کامبوج و هنگ کنگ هم پیروز بدانیم و برای پیروزی در چنین بازی‌هایی هم باید جنگید و تلاش کرد، اما اصلی‌ترین حریف ایران در راه رسیدن به جام جهانی، بحرین است. اگر ما بعد از دو پیروزی محتمل مقابل کامبوج و هنگ کنگ بتوانیم بحرین را ببریم، باید به شکست دادن عراق با توجه به روحیه گرفتن تیم ملی امیدوارتر باشیم. اما اگر در این بازی امتیاز از دست بدهیم که دیگر هیچ.

اقبالی تاکید کرد: تیم ملی به بازی‌های تدارکاتی بیشتر و بهتری نیاز دارد و امیدوارم از فرصتی که تا بازی‌های مقدماتی جام جهانی در پیش داریم بشود بهترین استفاده لازم را برد.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد