شما اینجا هستید

تحلیل خبری » هواداران آرژانتین با من عکس یادگاری می‌‌گرفتند!

گروه ورزشی -السا استرون

شباهت سامان احتشامی، آهنگساز موسیقی ایرانی و نوازنده پیانو به اسطوره فوتبال آرژانتین در میان دوستانش زبانزد است و این شباهت باعث شده که پس از مرگ دیگو مارادونا بسیاری از دوستانش با او تماس بگیرند و مرگ مارادونا به احتشامی تسلیت بگویند! اگر به دفتر آموزشگاه موسیقی او بروید، می‌بینید که برخی از طرفدرانش صورت او را با فتوشاپ بر روی یکی از عکس‌های مارادونا با لباس تیم ملی آرژانتین گذاشته‌اند و با این فوتبالیست آرژانتینی مو نمی‌زند. سال گذشته که مهران مدیری، احتشامی را به برنامه دورهمی دعوت کرد، در بخشی از صحبت‌هایش به شباهت او به مارادونا اشاره کرد و سامان نیز ضمن تایید این موضوع گفت: «بله من خیلی از چیزهایم شبیه مارادونا است.» البته حق با احتشامی است، هردوی آنها در کارشان جادو می‌کنند، یکی در مستطیل سبز و با دریبل‌های خاص خودش، آتش به دل هوادارانش می‌انداخت و دیگری با پیانو می‌تواند صحنه اجرا را به آتش بکشد و همه را شیفته نوای پیانوی ایرانی کند.
مرگ اسطوره فوتبال آرژانتین، بهانه‌ای شد تا با این نوازنده پیانو و مدرس موسیقی گپی کوتاه بزنیم، هر چند که می‌دانیم احتشامی علاقه‌ای به فوتبال ندارد. او به خبرنگار «وطن روز» گفت: من علاقه‌ای به فوتبال ندارم، البته در دوران نوجوانی این علاقه وجود داشت اما به دلیل اینکه به‌صورت مادرزادی ناراحتی زانو داشتم، هیچوقت نتوانستم با دوستانم فوتبال بازی کنم و همیشه غصه می‌خوردم، به همین دلیل عشق به فوتبال را در وجودم فراموش کردم و طرفدار هیچ تیمی نبودم. ولی در میان دوستانم، بسیاری از آنها فوتبالیست هستند و همین موضوع باعث شد که برای دیدن مسابقات تیم ملی ایران به جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه بروم و حتی در مراسم قرعه کشی مسابقات این جام جهانی حضور داشتم.

*درگذشت مارادونا را به من تسلیت می‌گفتند
زمانی‌که به شباهت او به مارادونا اشاره کردیم، در پاسخ به ما اظهار کرد: ۲۰ سال پیش اولین کسی که مرا دید و گفت که من خود یا بدل ۱۰۰ درصدی مارادونا هستم، محسن شریفیان، نوازنده نی انبان بوشهری بود و من فکر می‌کردم چون خیلی تند تند ساز می‌زنم به من می‌گوید تو مثل مارادونایی!، ولی وقتی عکس مارادونا را با دقت دیدم متوجه شدم که از لحاظ چهره‌ای خیلی شبیه این اسطوره فوتبال هستم. به غیر از شریفیان خیلی از دوستان و مردم نیز این اعتقاد را دارند. آقای مدیری نیز در برنامه دورهمی به این موضوع اشاره کرد. جالب اینجا است که وقتی به کشورهای شرق آسیا سفر کردم، مثلا در تایلند از هر ۱۰ مغازه یک مغازه آنجا عکس مارادونا را بر روی دیوارشان نصب کرده بودند و آنها واقعا شیفته مارادونا هستند. برخی از این مغازه‌ داران تایلندی من را با انگشت نشان می‌دانند و اشاره به عکس مارادونا می‌کردند و فکر کنم می‌گفتند که شما مارادونا نیستی؟! وقتی خرید می‌کردم کلی به من تخفیف می‌دادند. در جام جهانی ۲۰۱۸ نیز طرفداران آرژانتین صف کشیده بودند و با من عکس یادگار می‌انداختند! در چند روز گذشته این شباهت باعث شده که خیلی‌ها به من زنگ بزنند و مرگ مارادونا را تسلیت بگویند. البته من نیز به نوبه خودم فوت چنین نابغه‌ای در فوتبال را به همه طرفداران این ورزش تسلیت می‌گویم.
احتشامی در پایان صحبت‌هایش گفت: از زمانی که فهمیدم که او در مسابقات جام جهانی ۱۹۸۶ به انگلیس با دست گل زده و «دستش درد نکند»، مارادونا برای من چهره‌ ویژه‌ای شد. نکته جالب اینکه چند سال پیش در یک مسابقه استعدادیابی در کشور امارات، پسر جوانی به خوبی پیانو می‌زند و وقتی یکی از داوران آن مسابقه تلویزیونی که خواننده مشهوری است، از او می‌پرسد که از روی دست چه کسی ساز زدی؟‌ آن فرد می‌گوید: «سامان احتشامی» و نوازندگی آن پسر جوان بسیار مورد توجه مردم قرار گرفت. چند ماه بعد که آن پسر جوان به ایران ‌آمد و خواست که مرا ببیند، در آموزشگاه قدیمی‌ موسیقی‌ام،‌ یک عکس بزرگ بود که دوستانم با فتوشاپ چهره من را روی بدن مارادونا گذاشته بودند که جام جهانی در دستان او است، ایشان وقتی من را برای اولین بار دید و متوجه عکس شد، گفت که شما بسیار شبیه مارادونا هستید! او می گفت که مارادونا در کشور امارات مربی تیم الوصل است و در همسایگی آنها در یکی از برج‌های دبی زندگی می‌کند، و قرار شد آن عکس را به آقای مارادونا نشان دهد و همین اتفاق هم افتاده بود. خودش تعریف می‌کرد که مارادونا با دیدن آن عکس کلی خندیده بود.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد