شما اینجا هستید

اجتماعی » واریز ما به التفاوت افزایش ۱۵درصدی حقوق مددجویان

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایسنا، رئیس سازمان بهزیستی کشور از فروش حدود ۴۰۰ هزار قطعه از پازل همدلی خبر داد و گفت: تاکنون بیش از ۱۲ هزار نفر در این پازل مشارکت داشتند.

دکتر وحید قبادی دانا در بازدیدی از روند انجام کار پازل همدلی اظهار کرد: به دنبال فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر انجام مواسات، تعاون و احسان برای مردمی که در اثر کرونا دچار مشکل شدند، پویش بزرگ ایران همدل در سطح کشور با همکاری دستگاه‌ها و نهادهای مختلف شکل گرفت.

وی ادامه داد: همچنین فعالیتی با عنوان پازل همدلی شروع شد، این پازل ۶۰۰ هزار قطعه از پازل ایران اسلامی است که بر روی قطعات مفاخر هر استان نقش بسته شده است؛ این قطعات در سامانه‌ای جهت مشارکت مردم به فروش می‌رسد؛ یعنی هر قطعه ۱۰ هزار تومان است و در پایان پویش ۶ میلیارد تومان کمک مردمی برای ۶۰ هزار کودکی که تحت پوشش بهزیستی و نیازمند نوشت‌افزار هستند را خواهیم داشت.

رئیس سازمان بهزیستی به اشاره به اینکه با این کار بزرگترین پازل در گینس به ثبت می‌رسد، افزود: در حال حاضر حدود ۴۰۰ هزار قطعه فروخته شده است.

به گفته وی، این اقدام خلاقانه توسط حوزه مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی با همکاری انجمن صنفی تولیدکنندگان نوشت افزار کشور، پیک تحریر، خیریه نیک گامان جمشید و جمعیت طلوع بی‌نشانها انجام شده است.

وی با بیان اینکه اقلام نوشت افزار توسط کارخانجات تولید داخل آماده شده است، گفت: در این کار خیر تعداد زیادی از مردم شرکت کردند؛ تاکنون بیش از ۱۲ هزار نفر در این پازل مشارکت داشتند که نام آنها در این پازل که بزرگترین پازلی است که در دنیا ثبت می‌شود منعکس و ثبت خواهد شد.

رئیس سازمان بهزیستی همچنین از خانواده‌ها دعوت کرد تا به سامانه مراجعه کنند و هر قطعه پازل را به مبلغ ۱۰ هزار تومان خریداری کنند.

قبادی دانا در ادامه درباره قیمت کوله‌ها بیان کرد: قیمت تمام شده این کوله (با قیمت کارخانه و نوشت افزار و تولیدی کیف‌هایی که توسط معتادان بهبودیافته انجام شده) حدود ۱۰۰ هزار تومان است که قیمت اصلی آن بین ۱۶۰ تا ۱۷۰ هزار تومان است. این کوله‌ها با اقلام نوشت افزار درجه یک ایرانی تکمیل می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی خاطرنشان کرد: اولین کوله به صورت نمادین تکمیل شده است تا در نقاط مختلف کشور توزیع شود.

قبادی دانا در ادامه درباره افزایش مستمری مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد نیز توضیحاتی ارائه کرد و گفت: در ارتباط با افزایش ۱۵ درصدی مبلغ مستمری مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد که از مردادماه اعمال شده بود، این افزایش مستمری چهار ماه معوقه داشت که در زمان میلاد پربرکت پیامبر اکرم و امام صادق (ع) این مبلغ مابه التفاوت بر روی کارت بانکی همه مددجویان بهزیستی و کمیته امداد شارژ شد.

وی افزود: البته مبلغ زیاد نیست، اما تعهد ما بوده که این افزایش ۱۵ درصد را در مستمری مددجویان داشته باشیم که تا حدود ۲۴۰ هزار تومان برای خانواده‌های ۴ و ۵ نفره است که این ما به التفاوت عقب مانده از مبلغ ۱۵ درصد افزایشی است که در چهار ماه اول بوده و اعمال شد. بنابراین خیال‌مان راحت شد که در سال جاری توانستیم مبلغ مستمری را نسبت به سال گذشته مانند حقوق کارکنان دولت افزایش دهیم، البته این مبلغ، مبلغ کمی است و طبق قانون باید این مبلغ افزایش یابد و طبق ماده ۷۹ قانون برنامه ششم توسعه به ۲۰ درصد حداقل دستمزد در هر سال برسد که امید است با تامین اعتباری که صورت می گیرد و با حمایت‌های سازمان برنامه و بودجه و هدفمندی یارانه‌ها این کار انجام شود.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد