شما اینجا هستید

خبرخوان » وزارت ارشاد اقدام نابخردانه دولت فرانسه را محکوم کرد

به گزارش «وطن روز» به نقل از خبرآنلاین، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پی حمایت دولت فرانسه از توهین به پیامبر اسلام (ص) وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیانیه ای را صادر کرد.

متن این بیانیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

«لولاک لما خلقت الافلاک

فرا رسیدن میلاد پیامبر صلح و مهربانی، نبی مکرم اسلام، حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و آغاز هفته وحدت را به تمامی انسان‌های آزاده و صلح‌دوست در سراسر جهان تبریک می‌گوییم.

پیامبر عظیم الشان ما نماد اخلاق انسانی، وحدت و همدلی و معرف رحمانیت دین مبین اسلام است.

کتاب آسمانی ما مسلمانان، سرشار از آموزه‌های اخلاقی و درس زندگانی و همزیستی مسالمت‌آمیز با همه مردم از هر رنگ و نژاد است و همین پیام آسمانی، دل‌های آگاه و وجدان‌های زنده را به سوی خویش جذب می‌کند. واقعیتی که امروز در سراسر جهان ملموس و مشهود است و همواره شاهد گرایش جوانان بسیاری به زیبایی‌ها و نکات اخلاقی این دین آسمانی هستیم.

در این میان بدخواهان و کج‌اندیشانی که منافع خود را در تضاد با آموزه‌های اسلامی می‌بینند و درس‌های این دین انسان‌ساز و پیامبر مهربانی را در تقابل با افزون‌خواهی‌ها و چپاول‌گری‌های خود می‌یابند، چشمان خود را به این نور روشنگری می‌بندند و فراتر از آن با تبلیغات رسانه‌ای و سوء استفاده از برخی قرائت‌های انحرافی از دین رحمانی اسلام، تصویری مجعول از پیامبر اکرم (ص) و اسلام ارائه می‌دهند.

اگر بر این باوریم که محور مشترک همه انبیای الهی تحقق صلح و نوعدوستی است، آنگاه هرنوع خدشه و توهین به این رسولان را باید تقابل با بشر دوستی و اهانت به مرزهای اعتقادی و فرهنگی تلقی کنیم و متاسفانه عده‌ای با  تفرقه‌افکنی و ناامن ساختن جهان، در اهانت به باورها و ارزش‌های جوامع به ویژه جامعه مسلمانان، دست به اقداماتی موهن می‌زنند که نه تنها هیچ قرابتی با آزادی بیان ندارد، بلکه ناقض آزادی و تهدیدکننده زیست مسالمت‌آمیز انسانی است.

آنچه که از سوی یک نشریه فرانسوی رخ داد، اقدام نابخردانه و حرکتی ضدانسانی علیه عده‌ بی‌شمار مسلمانان بود که قلب پیروان پیامبر عظیم الشان اسلام را جریحه‌دار کرد و تبعات دامن‌گیر آن همچنان ادامه دارد و  به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی) «گناه بزرگ و نابخشودنی» بود و «عناد و کینه شرارت با دستگاه‌های سیاسی، فرهنگی و دنیای غرب با اسلام و جامعه مسلمانان را آشکار ساخت.»

ریشه آنارشیسم مذهبی را می‌توان در دوگانه‌سازی‌هایی جست‌وجو کرد که دولت فرانسه با سیاست عمیقا ضداسلامی و اقدام نابخردانه رونمایی کرد. اگرچه رمزگشایی از اغراض رهبران امروز این کشور در مشی استعمارگرانه‌شان در طول تاریخ به ویژه در استعمار ممالک اسلامی و پیوند امروزشان با سیاست‌های صهیونیستی و نقشه‌های شومی که این اشغالگران علیه مسلمانان در سر می‌پرورانند، چندان دشوار نیست، اما انتظار می‌رود که همه انسان‌های آزاده به ویژه اصحاب فرهیخته فرهنگ و هنرمندان مستقل و آزاداندیش جهان در به چالش کشیدن آزادی بیان جعلی که امروز شاهد آن هستیم، از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.

مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ضمن محکوم کردن این اقدام ناشایست و ضدحقوق بشری از نهادها و سازمان‌های مدافع حقوق بشر می‌خواهد در برابر این‌گونه اقدامات ضدفرهنگی واکنش صریح نشان داده و از هنرمندان صلح‌طلب انتظار دارد با خلق آثار متنوع و جذاب در شناساندن چهره واقعی دین رحمت و پیامبر مهربانی گوی سبقت را از بدخواهان و آتش‌افروزان و تفرقه‌افکنان بربایند. براین باوریم که خورشید عالم‌تاب پیامبر اسلام(ص) با مشتی خاک‌پراکنی مذبوحانه به ساحت مقدس او هرگز خدشه‌دار نمی‌شود، همچنانکه در زمان حیات آن وجود نازنین هم، دشمنان او در برابر حقانیت سخن و خلق نیکویش تسلیم شدند.»

 

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد