شما اینجا هستید

اقتصادی » پتروپارس یکی از بازوهای اجرایی تحقق سند همکاری ۲۰ ساله ایران و ونزوئلا است

مدیرعامل گروه پتروپارس در حاشیه دیدار با رییس شرکت ملی نفت ونزوئلا، پتروپارس را یکی از ارکان اجرایی سازی مفاد سند جامع همکاری ۲۰ ساله ایران و ونزوئلا معرفی کرد.
به گزارش وطن روز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل گروه پتروپارس، سید شمس الدین موسوی با اشاره به حمایت وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران از شرکت پتروپارس به دلیل سوابق ارزنده آن در اجرای پروژه های صنعت نفت و گاز در ونزوئلا بیان کرد: ما به عنوان شرکتی اقتصادی و تجاری باید اولویت هایی را مدنظر قرار دهیم که ضمن انتقال ظرفیت های علمی و دانش به کشور ونزوئلا و کمک به توسعه میادین نفتی و گازی، ساخت و ارتقای پالایشگاه های این کشور منافع مادی و اقتصادی گروه پتروپارس را نیز مورد توجه قرار داده تا از این طریق منافع دو طرف تامین شود.
مدیرعامل گروه پتروپارس در مورد نشست تخصصی با رییس شرکت ملی نفت ونزوئلا که  در شرکت پتروپارس برگزار شد، توضیح داد: با توجه به شناخت کامل آقای چاوز به واسطه سوابق شرکت پتروپارس در کشور ونزوئلا، دو مجموعه در زمینه توسعه و گسترش فعالیت های گروه پتروپارس در پروژه های ملی و زیرساختی این کشور به توافقاتی رسیدند و امیدواریم که بزودی شاهد تحقق اهداف پیش بینی شده در این نشست باشیم.
وی با تاکید بر جدیت طرفین برای همکاری، از تشکیل کمیته راهبری و اجرای پروژه های مشترک نفت و گاز بین گروه پتروپارس و شرکت ملی نفت ونزوئلا خبر داد و گفت: این کمیته راهبری با محوریت آقای چاوز به نمایندگی از شرکت ملی نفت ونزوئلا و بنده به عنوان مدیرعامل گروه پتروپارس تشکیل شد تا با توجه به حساسیت و اهمیت این پروژه ها بتوانیم در کوتاه ترین زمان ممکن به جمع بندی اقدامات و تدوین نقشه راه و اجرایی شدن آن برسیم.
دکتر موسوی در مورد پروژه های مورد نظر طرف ونزوئلایی بیان کرد: پیشنهادات کلی از سوی شرکت ملی نفت ونزوئلا ارایه شده و همکاران ما در واحدهای مختلف پتروپارس در حال بررسی آنها هستند تا در یک بازه زمانی دو هفته ای پیشنهادات خود را از طریق وزارت نفت به آنها اعلام کنیم و پس از آن نقشه راه همکاری دو کشور در این زمینه نهایی شود.

به گزارش وطن روز، وی با ابراز خوشبینی نسبت به اجرایی شدن پروژه های مورد توافق دو شرکت و حضور موثر گروه پتروپارس در توسعه صنعت نفت و گاز ونزوئلا گفت: به عقیده من بسترهای ارتباطی لازم برای تحقق این موضوع از سوی وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران فراهم شده و امضای سند جامع همکاری ۲۰ ساله توسط روسای جمهوری دو کشور در تهران نشان می دهد که دو طرف در انجام این امر جدی هستند. گروه پتروپارس تلاش خواهد کرد تا براساس ظرفیت، توان تخصصی و نیروی انسانی کارآمد خود مفاد سند جامع همکاری دو کشور که مربوط به حوزه کاری خود باشد را با جدیت محقق سازد.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد