شما اینجا هستید

تیتر یک » پرسپولیس قهرمان جام باشگاه‌های آسیا می‌شود 
گروه : تیتر یک , ورزشی

گروه ورزشی- السا استرون

تیم فوتبال پرسپولیس بعد از منتفی شدن شکایت تیم فوتبال النصر عربستان، این روزها تمرکز خود را برای دومین فینال لیگ قهرمانان آسیا و مصاف با یکی از تیم‌های شرق آسیا گذاشته است. این تیم که با برتری مقابل تیم فوتبال النصر در ضربات پنالتی، مجوز فینال آسیایی خود را دریافت کرد، حالا در انتظار شناخت رقیب خود از منطقه شرق آسیاست. مسابقات منطقه شرق آسیا از ۲۸ آبان تا ۲۳ آذر در دوحه (قطر) برگزار ‌می‌شود و در نهایت رقیب پرسپولیس در بازی فینال، ۲۹ آذر سال‌جاری برای بالا بردن جام قهرمانی به مصاف یکدیگر خواهند رفت. در این بین تیم سرخ‌ پوش ایرانی، یک مشکل بزرگ دارد و آن شروع بازی‌های لیگ برتر فوتبال ایران است. پرسپولیس باید در پنجم آبان به مصاف تیم تراکتور‌سازی تبریز در بازی سوپرجام فوتبال ایران برود و پنج روز بعد اولین بازی خود را در لیگ برتر ایران آغاز نماید. از سوی دیگر هنوز و نحوه برگزاری مسابقه فینال جام باشگاه‌های آسیا مشخص نیست و حتی این امکان وجود دارد که با توجه به شیوع روزافزون کرونا در سرمای پاییز و زمستان، این رقابت در منطقه غرب آسیا برگزار گردد.

* ماموریت مهم مربی و مدیریت باشگاه

اما تیم فوتبال پرسپولیس که سابقه یک فینال ناکام را در جام باشگاه‌های آسیا دارد، در چه صورتی می‌تواند فاتح فینال لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۰ باشد، این موضوع را با حسین کلانی، پیشکسوت پرسپولیس در میان گذاشتیم و او در این رابطه به «وطن روز» می‌گوید: مهمترین کاری که تیم فوتبال پرسپولیس تا زمان برگزاری مسابقه فینال باید انجام دهد تمرینات منظم و برنامه‌های تدارکاتی آماده سازی جهت حضور در شرایط فینال آسیاست. بدون تردید یحیی گل‌محمدی بهتر از هر فرد دیگری این شرایط را درک می‌کند چه اتفاق بزرگی را در پیش‌رو دارد و برای استمرار زمان آماده سازی تیم چه برنامه‌هایی را در نظر بگیرد. نکته مهم در این رابطه و می‌داند که آرامش در تیم مهمترین اولویت تیم جهت برگزاری بازی فینال است. در این بین مدیریت تیم نیز باید بیش از آنکه به بیرون باشگاه و حواشی توجه داشته باشد، تمرکزش را در این مدت به درون تیم و داخل باشگاه متمرکز نماید. حق و حقوق بازیکنان به‌موقع پرداخت شود و آنها را راضی نگاه دارند تا مانند گذشته که با فداکاری و از خود گذشتگی حماسه بیافرینند، کما اینکه آنها در گذشته نیز نشان داده‌اند که چه بازیکنان عاقل، فرهیخته و وظیفه شناسی نسبت به وطن‌شان هستند و برای این مسابقه سخت نیز همچنان از خودگذشتگی داشته باشند. بنابراین باید همه دست به‌دست هم دهیم و در تقویت شرایط روحی بازیکنان و مالی آنها تلاش نماییم و بقیه ماجرا در داخل زمین رقم می‌خورد.

* تجربه تلخ فینال با تیم ژاپنی

کلانی بر این باور است که علت اینکه پرسپولیس فینال قبل مقابل تیم کاشیمای ژاپن را واگذار کرد‌، عدم آگاهی و آموزش‌های لازم برای آن مسابقه بود، آنها اصلا شرایط ایده‌آلی برای آن بازی از لحاظ جسمی و روحی و روانی را نداشتند. اما حالا خوشبختانه هم بازیکنان تیم، تجربه بهتری نسبت به گذشته دارند و هم کادر فنی تیم به‌علت اینکه هم‌زبان بازیکنان، و از با تجربه‌های این تیم بوده‌اند و مهمتر ازهمه آگاه به شرایط هستند، به خوبی درک خواهند کرد که چه رویداد مهمی در پیش دارند. ما در مسابقات لیگ قهرمان آسیای امسال، شاهد بودیم که کوچکترین حاشیه‌ای در زمین و بیرون زمین وجود نداشت و تمام تمرکز تیم در داخل زمین بود، با هدف بردن رقیبان. این امر نشان از پختگی بازیکنان و آگاهی و آموزش‌های کادر فنی دارد. بی‌تردید پرسپولیس بیش از آنکه از نظر بدنی آماده باشد، از نظر روحی و روانی آماده است و قطعا تا زمان برگزاری مسابقه فینال، صد در صد آنها آماده‌تر و آگاه‌تر به شرایط بازی خواهند شد.

* لیگ برتر، بزرگترین مشکل پرسپولیس

کلانی با اشاره به اینکه برگزاری پشت سر هم بازی‌های لیگ برتر بزرگترین ضربه را به پرسپولیس وارد می‌کند، اظهار می‌کند: تیم ایرانی باید در شرایط مسابقات لیگ برتر، به مصاف نماینده شرق آسیا برود و تیم رقیب از مسابقه نیمه نهایی تا فینال شش روز زمان استراحت دارد و بیشتر در شرایط مسابقه است. در لیگ برتر ایران رقبای پرسپولیس انگیزه مضائفی دارند تا بتوانند قهرمان چهار ساله لیگ ایران را شکست دهند و این شرایط پرسپولیس را برای بازی فینال سخت‌ می‌کند. قطعا در این شرایط فشاری که روی تیم می‌آید، بیشتر از یک بازی عادی است و تمام تیم‌ها مقابل پرسپولیس با قوای بیشتری ظاهر خواهند شد و باید یک هفته قبل از زمان بازی فینال، استراحت به این تیم داده شود. پرسپولیس نماینده ایران در آسیا و مانند تیم ملی ایران است و باید از پرچم کشورمان در یک رویداد بین المللی دفاع کند. قطعا اگر استقلال، سپاهان یا شهرخودرو نیز به این مرحله می‌رسند من و دیگر پرسپولیسی‌ها این صحبت را انجام می‌دادیم. ما باید امتیازات و امکانات ویژه‌ای را در اختیار این تیم قرار دهیم که بتواند در رویداد بین المللی از نام و پرچم ایران دفاع کند و باید همه ما این موضوع را مد نظر قرار دهیم که در این مسابقه تعصبات آبی، قرمز، زرد و دیگر رنگ‌ها را کنار بگذاریم. قطعا فدراسیون فوتبال و کمیته برگزاری مسابقات لیگ نیز عاشق مملکت‌شان هستند و می‌خواهند به عواملی که باعث افتخار آفرینی برای کشورمان است، کمک کنند. این تیم بدون تردید برای آمادگی بیشتر در مسابقه فینال به استراحت و آرامش نیاز دارد. اگر خدایی ناکرده بازیکنان این تیم در مسابقات لیگ فوتبال دچار آسیب دیدگی شوند از توان کلی تیم کاهش پیدا خواهد کرد و باعث نگرانی در اردوی پرسپولیس خواهد شد و این نگرانی بر همه تیم اثر منفی خواهد گذاشت.
حسین کلانی درباره محرومت عیسی آل کثیر نیز با تاکید بر اینکه باید هر چه زودتر این مشکل با تیم حقوقی و رسانه‌ها برطرف شود، اظهار می‌کند:   باید فدراسیون فوتبال و مدیریت باشگاه در کنار دوستان مطبوعاتی، پیگیر این محرومیت باشند. متاسفانه در این رابطه برخی از دوستان نا آگاهانه عمل کردند و باعث محرومیت ناعادلانه این بازیکن شدند. حالا باید پیگیر این موضوع باشیم و از طریق فدراسیون و وکلای باشگاه پرسپولیس بر روی AFC فشار آورده شود تا بتوانیم ثابت کنیم موضوع نژاد پرستی در تیم‌های ایرانی اصلا جایگاهی و ارزشی ندارد. متاسفانه برخی از داخل نا آگاهانه لطمه به آبروی کشور می‌زنند و باید پیگیری بیشتری در این زمینه انجام شود.
بازیکن اسبق تیم ملی و پرسپولیس، پیش بینی خود را از نتیجه بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا را اینگونه مطرح می‌کند: به امید خدا حتما تیم پرسپولیس قهرمان جام باشگاه‌های آسیا خواهد شد.

 

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد