شما اینجا هستید

اجتماعی » پلیس طرح«امنیت و آرامش» را در تهران اجرا می کند

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از اجرای نخستین مرحله از طرح «امنیت و آرامش» در پایتخت خبر داد.

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایسنا، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای در نشست خبری که پیش‌ازظهر امروز برگزار شد، گفت: یکی از وظایف و اقدامات پلیس ‌پیشگیری، پیشگیری از وقوع جرائم است و در همین راستا نیز تصمیم به اجرای طرحی جدید گرفتیم که بر اساس آن در هر عملیات بر یک جرم تمرکز ویژه شده و عملیات‌ها حول محور آن انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در همین راستا نیز طرح امنیت و آرامش را در تهران آغاز کردیم که نخستین مرحله آن پس از انجام هماهنگی‌ها و اقدامات اطلاعاتی در بامداد روز ۱۹ آبان ماه به مدت ۲۴ ساعت در سراسر تهران به اجرا در آمد.

موقوفه‌ای با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون ۵۱ مرحله طرح منطقه‌ای، ۱۲۰ مرحله طرح محله محور و پنج مرحله طرح رعد در پلیس پیشگیری اجرا شده است، گفت: طرح امنیت و آرامش نیز طرح جدیدی است که از این به بعد در کنار دیگر طرح‌های ما با قدرت ادامه خواهد داشت.

رییس ‌پلیس پیشگیری تهران بزرگ در ادامه به تشریح دستاوردهای نخستین مرحله از طرح امنیت و آرامش پرداخت و گفت:  در اجرای این طرح که تمرکز آن بر سرقت داخل خودرو بوده است، ۵۰۰ سارق و مالخر شناسایی و دستگیر شدند.

وی ادامه داد: همچنین ۵۷ خودرو و ۲۹ دستگاه موتورسیکلت سرقتی کشف شد و نیز ۴۳۸ مورد پرونده سرقت نیز به سرانجام رسید.

به گفته رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ۸۶۴ معتاد متجاهر نیز در اجرای این طرح جمع آوری و به مراکز بازپروری منتقل شده‌اند.

موقوفه‌ای اضافه کرد: در این طرح مقادیری مواد مخدر ، دو قبضه سلاح نیز کشف و ضبط شد.

انجام بیش از یک میلیون عملیات در پلیس پیشگیری

وی در ادامه به بیان گزارشی از عملکرد پلیس پیشگیری تهران بزرگ از ابتدای سال ۹۹ تا ۱۹ آبان ماه پرداخت و گفت: این آمارها مختص پلیس پیشگیری است و تجمیع آمارها در تهران از سوی ریاست پلیس پایتخت اعلام خواهد شد. طی این مدت یک میلیون و ۵۳۲ مورد ماموریت عملیاتی از سوی ماموران پلیس پیشگیری انجام شده است که به عبارتی روزانه حدود ۷۵۰۰ مورد است.

 

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد