شما اینجا هستید

بین الملل » پنتاگون: هر نوع تهدید در عراق و افغانستان را خنثی می‌کنیم

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایسنا، واشنگتن می‌گوید، آماده است تهدیدهایی را که پس از کاهش نیروهای آمریکایی در افغانستان و عراق ایجاد شوند، خنثی کند.

کریستوفر میلر، سرپرست وزارت دفاع آمریکا در جریان سخنرانی در پایگاه فورت بریگ در ایالت کارولینای شمالی گفت: “دیروز رئیس جمهوری دستور داد تا تاریخ ۱۵ ژانویه سال ۲۰۲۱ شمار نظامیان ما در افغانستان و عراق به ۲۵۰۰ تن با تامین امنیت و حفظ دستاوردهایی که در نتیجه تلاش‌های زیاد ما حاصل شده‌اند، کاهش یابد”.

وی افزود که ممکن است دشمنان ایالات متحده امریکا “برای مزاحمت به این اقدامات تلاش کنند”.

این مقام آمریکا اطمینان داد که طرف آمریکایی بدون تردید “هرنوع تهدید را خنثی خواهد کرد”.

میلر روز سه شنبه در جریان کنفرانس خبری به خبرنگاران گفته بود که شمار نظامیان آمریکایی در افغانستان و عراق به ۲۵۰۰ نفر کاهش خواهد یافت.

وی خاطر نشان ساخت که این تصمیم به معنی “تغییر سیاست و یا اهداف آمریکا” نیست.

همچنین دبیرکل ناتو در صحبت با رئیس جمهوری افغانستان تایید کرده است که ناتو به حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان پس از کاهش نیروهای آمریکایی نیز ادامه می‌دهد.

به گزارش اسپوتنیک، ینس استولتنبرگ، دبیرکل سازمان پیمان اتلانتیک شمالی (ناتو) در صفحه توییتر خود نوشته است: “با رئیس جمهوری اشرف غنی در مورد ماموریت ناتو صحبت کردم. ما از پروسه صلح در افغانستان حمایت می‌کنیم و به عنوان بخشی از این حمایت ما به تنظیم حضور خود ادامه خواهیم داد. حتی پس از کاهش نیروهای آمریکایی، ناتو به آموزش، مشوره‌دهی و کمک به نیروهای افغان در مبارزه شان علیه تروریسم بین‌المللی، ادامه می‌دهد”.

در حال حاضر در افغانستان حدود ۱۲ هزار نظامی ناتو مستقراند که بیشتر از نیم آنها نظامیان غیرآمریکایی‌اند.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد