شما اینجا هستید

تحلیل خبری » پیرلو در اندازه ستاره‌های یوونتوس نبود

گروه ورزشی- محمدرضا نظری پور؛ مربی و مدرس  کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC)

 

یوونتوس با «مائوریتسیو ساری» درمقایسه با یوونتوس «آندره پیرلو»، از فوتبالی شناور و هجومی به فوتبالی ساکن و نتیجه‌گرا تبدیل شده است .این موضوع را می‌توان در مسابقه شب گذشته این تیم مقابل دیناموکیف اوکراین به وضوح دید که با نتیجه دو بر صفر و با برتری تیم شهر تورین به پایان رسید.
شب نخست لیگ قهرمانان اروپا در گروه G، درحالی انجام شد که نشانه‌هایی از تیم یوونتوس هجومی و فوتبال زیبای «مائوریتسیو ساری» (مربی اسبق این تیم) در داخل زمین دیده نمی‌شد و آنده پیرلو سرمربی فعلی یوونتوس «بانوی پیر شهر تورین» را همانند یک تیم محتاط‌، ترسو‌، نامنظم‌، ناهماهنگ و سردرگم روانه مسابقات کرد. بدون ترید اگر دیناموکیف یک تیم در سطح دسته سوم اروپا نبود، حتما کسب این نتیجه دو بر صفر در مسابقه نخست میسر نمی‌شد.  در بازی دیشب هیچگونه هارمونی و نظمی در مسابقه  از سوی تیم ایتالیایی دیده نمی‌شد، به‌طوری که ستاره‌های این تیم توپ را خودشان به گردش درمی‌آورند، درحالیکه تیم میزبان و بازنده مسابقه یعنی دیناموکیف گردش توپی معنادار و بهتری نسبت به حریف قدرتمند خود داشت، حتی درلحظه‌ای که دو بر صفرهم نتیجه را واگذار کرده بوند، آنها با شخصیت بازی می‌کردند.


سبک بازی یوونتوس علاوه براینکه سبک و روشی نتیجه گرایانه بود، سرعت پایینی هم داشت و همانند تیم مهیج و هجومی ساری مربی سابق خود بازی نمی‌کرد. دستپاچگی و عدم اعتماد به نفس درجریان مسابقه، یک ویژگی قابل مشاهده از تیم یوونتوس بود. این دستپاچگی در زمان‌های حمله و در دفاع مشاهده می‌شد، طوری‌که «عدم وجود سازماندهی درتیم‌»، نشانه‌ای بود که این تیم به‌خوبی تمرینات خود را پشت سر نگذاشته است.
بازیکنان یوونتوس از ابتدای بازی بدون اتلاف انرژی و بدون تحرک لازم، در زمین حرکت می‌کردند و این روش بازی در یک مسابقه رسمی درسطح  اول فوتبال اروپا‌، نشان  می‌داد که این تیم یا از یک تاکتیک مشخص پیروی می‌کند -که اینگونه نبود- یا اینکه نشانه‌هایی از یک تیم با مشکلات فنی فراوان را داشت. این مشکلات اگر به‌خوبی در ادامه راه ترمیم نشود، کار پیرلو در ویوونتوس سخت‌تر می‌شود، در شرایطی که مدیران این تیم در گذشته نیز ثابت کرده‌اند اصلا تحمل بازی ضعیف و حتی متوسط را با وجود خرید بهترین بازیکنان دنیا ندارند.
«موراتا» بازیکن اسپانیایی و خرید جدید یوونتوس در یکی از صحنه‌های مسابقه توانست با ریباند پس از شوت مهاجم این تیم، گل اول یونتووسی‌ها را به ثمر برساند. «ریباند پس از شوت» یک استعداد در بین مهاجمان طراز اول دنیاست. گل دوم بازی نیز با ضربه سر که حاصل از یک ارسال خوب از جناحین بود بعد از ۸۴ دقیقه که ازبازی کسل کننده می‌گذشت به ثمر رسید.
درپایان می‌توان گفت که باید در انتظار انجام مسابقات بعدی یوونتوس در لیگ سری آ ایتالیا و مسابقات بعدی این تیم در جام باشگاه‌های اروپا بود تا قضاوت بهتری برای تحلیل سبک بازی یوونتوس با دو مربی فعلی و اسبق آن داشته باشیم.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد