شما اینجا هستید

بین الملل » پیشتازی بایدن در انتخابات آمریکا

به گزارش «وطن روز» به نقل از مهر، ایالات متحده آمریکا این روزها شاهد مشارکت بالای رأی دهندگان در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ است؛ بطوری که بیش از ۹۶ میلیون رأی اولیه به صندوق انداخته شده که طبق پیش بینی انتخاباتی آمریکا این رقم معادل تقریباً ۷۰ درصد از کل آرای ثبت شده در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ این کشور است. حدود ۶۰ میلیون آرای پستی داده شده نیز در حدود دو برابر آرای پستی در انتخابات سال ۲۰۱۶ است.

شایان ذکر است که هریک از این نامزدها برای پیروزی نهایی در انتخابات ۲۰۲۰ باید مجموعاً ۲۷۰ رأی الکترال را به دست آورند.

۷:۵۴- دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و همچنین نامزد حزب جمهوریخواه در این دور از رقابت‌ها، موفق به پیروزی در ایالات یوتا و میسوری شد. به این ترتیب، در حال حاضر، وی ۱۱۸ رای الکترال دارد، حال آنکه این رقم برای جو بایدن رقیب دموکرات او، ۲۰۹ رای الکترال است.

۶:۵۵- هم اکنون جو بایدن با کسب ۹۴ رأی الکترال از ترامپ (با ۷۲ رأی الکترال) پیش افتاده است.

۵:۳۹- ترامپ آرای ایالات لوئیزیانا (۸ رأی الکترال)، داکوتای شمالی (۳ رأی الکترال)، داکوتای جنوبی (۳ رأی الکترال)، وایومینگ (۳ رأی الکترال) و نبراسکا (۳ رأی الکترال) را به خود اختصاص داد.

در مقابل، پیروزی قطعی جو بایدن در ایالات نیویورک (۲۹ رأی الکترال)، نیومکزیکو (۵ رأی الکترال) تأیید شد.

۴:۴۵ – دونالد ترامپ علاوه بر ایالات کنتاکی و ویرجینیای غربی، اکثریت آرا در ایالات آلاباما، می سی سی پی، اوکلاهاما، و تنسی را نیز از آن خود کرد.

در مقابل، جو بایدن دموکرات در ایالت کنتیکت، دلاور، ایلینویز، مریلند، ماساچوست، نیوجرسی و رود آیلند به پیروزی قطعی دست یافت.

البته نتایج مذکور دور از انتظار نبود زیرا که گرایشهای حزبی در هر کدام از این ایالت‌ها کاملاً قابل پیش بینی بود.

۳:۳۰- دونالد ترامپ با پیروزی در ایالت کنتاکی توانست ۸ آرای الکترال (مجمع برگزینندگان) این ایالت را از آن خود سازد. در مقابل، جو بایدن با پیروزی در ایالت لیبرال ورمونت، ۳ رأی الکترال را تصاحب کرد.

همچنین پس از شمارش آرای ویریجینای غربی (۵ رأی الکترال)، ترامپ برنده نهایی در این ایالت شد. جو بایدن نیز برنده ایالت ویرجینیا با ۱۳ رأی الکترال شد. در نتیجه، تاکنون جو بایدن با ۱۶ رأی الکترال پیشتاز است (در برابر ۱۳ رأی الکترال ترامپ).

با شمارش حدود ۶۷ درصد آرای انتخاباتی ایالت فلوریدا، ترامپ با کسب ۵۰ درصد آرا از بایدن با کسب ۴۹ درصد آرا پیشتاز است. ایالت فلوریدا جز ایالات مهم و کلیدی در انتخابات با ۲۹ رأی الکترال است و نامزد پیروز در این ایالت، از شانس بیشتری برای پیروزی نهایی در انتخابات برخوردار است.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد