شما اینجا هستید

بین الملل » پیشتازی بایدن در ۳ایالت کلیدی

تازه ترین نظرسنجی از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا حاکی است که جو بایدن نامزد حزب دموکرات در سه ایالت کلیدی فلوریدا، پنسیلوانیا و کارولینای شمالی پیشتاز است، کارشناسان جبران این فاصله درمدت زمان کوتاه باقی مانده تا انتخابات را برای ترامپ بعید می دانند.

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایرنا، تارنمای خبری آمریکایی «هیل» (TheHill) نوشت : با توجه به اینکه تنها کم تر از یک هفته تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ زمان باقی است، نتایج این نظرسنجی می توان زنگ خطری برای دونالد ترامپ باشد که در انتخابات سال ۲۰۱۶ میلادی دراین سه ایالت پیروز شده بود.

«مارک پن» (Mark Penn) استراتژیست و تحلیلگر سیاسی درمورد نتایج نظرسنجی مشترک هیل/هریس (Hill/Harris) به این تارنمای خبری آمریکایی گفت: وضعیت بایدن در ایالت های که دموکرات و یا جمهوریخواه بودن آنها دقیقا مشخص نیست بطوری به نفع وی است که ترامپ با توجه به زمان اندکی که تا برگزاری انتخابات باقی است امکان پر کردن این فاصله را ندارد.

مارک پن که پیشتر یکی از مدیران شرکت مایکروسافت بود درباره نتایج این نظرسنجی گفت: هر سه این ایالت های حساس که همواره دموکرات و یا جمهوریخواه بودنش مشخص نیست، به دنبال شدت یافتن شیوع ویروس کرونا و پرتجربه بودن بایدن، ترامپ به سختی بتواند نظرها را به سوی خود دراین سه ایالت جلب کند.

فلوریدا

بنابر نظرسنجی مشترک هیل/هریس بایدن با ۵۰ درصد در مقابل ۴۷ درصد ترامپ پیشتاز است و سه درصد باقی مانده همچنان بین دو نامزد مردد مانده اند.

در نظرسنجی دانشگاه «کوینیپیاک» (Quinnipiac)که نتایج آن روز هشتم آبان ماه انتشار یافت بایدن در این نظرسنجی هم با سه درصد از ترامپ پیشی داشت.

در نظرسنجی روز گذشته دانشگاه کوینیپیاک بایدن با ۴۵درصد در برابر ۴۲ درصد ترامپ دراین ایالت پیشتاز بود.

پنسیلوانیا

بنابر نتایج نظرسنجی مشترک هیل/هریس، بایدن در ایالت پنسیلوانیا نیز با اختلاف پنج درصد از رقیب جمهوریخواه خود پیشی داشت.

در نظرسنجی مشترک هیل/هریس دراین ایالت بایدن با ۵۱ درصدارا در برابر ۴۶درصد آرا ترامپ پیشتاز بود.

در نظرسنجی روز گذشته دانشگاه کوینیپیاک نیز ترامپ از رقیب دموکرات خود عقب بود.

بنابر نتایج نظرسنجی دانشگاه کوینیپیاک بایدن در ایالت پنسیلوانیا با ۵۱درصد در برابر ۴۴ درصدآرا ترامپ برتری داشت.

کارولینای شمالی

نتایج نظرسنجی هیل/هریس در ایالت کارولینای شمالی از پیشتازی بایدن نسبت به ترامپ با یک درصد آرا خبر داد.

دراین نظرسنجی بایدن با ۴۹ درصد آرا درمقابل ۴۸ درصد آرای ترامپ پیشی داشت.

این گزارش می افزاید که دیگر نتایج نظرسنجی ازاین ایالت موید همین پیشتازی بوده آنچنان تارنمای خبری آمریکایی «ریل کلیر پالیتیک» گزارش داده برتری بایدن به ترامپ در نظرسنجی ها درایالت کارولینای شمالی ۰.۶ (شش دهم) درصد بوده است .

بیش از ۸۲میلیون رای در رای گیری زودهنگام

بنابر آمار «یو.اس الکشن پراجکت» تاکنون بیش از ۸۲میلیون آمریکایی آرا خود را در انتخابات زودهنگام به صندوق ها ریخته اند، از این تعداد بیش از ۲۸ میلیون و ۳۷۰هزار ارای حضوری و بالغ بر ۵۳میلیون و ۶۶۰ هزار آرا پستی بوده است.

انتخابات آمریکا در ۱۳ آبان ماه به پایان می‌رسد. تعداد واجدین شرایط برای حضور در پای صندوق‌های رای در سراسر آمریکا، ۲۳۹ میلیون و ۲۴۷ هزار و ۱۸۲ نفر اعلام شده است که اگر تنها شرایط سنی بالای ۱۸ سال در نظر گرفته شود این رقم به ۲۵۷ میلیون و ۶۰۵ هزار و ۸۸ نفر می‌رسد.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد