شما اینجا هستید

تیتر یک » پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای لیگ روی میز رئیس جمهور

گروه ورزشی- السا استرون

پیشنهاد تعطیلی لیگ‌های برتر از قرارگاه کرونا به ستادملی کرونا ارسال شده و در انتظار تصمیم نهایی دکتر روحانی به عنوان رئیس ستاد ملی مقابله با کروناست. در شرایطی از روزهای پنج شنبه (۲۹ آبان) تا شنبه یکم آذر، مسابقات هفته دوم لیگ برتر قرار است برگزار شود که بار دیگر صحبت‌ از تعطیلی لیگ برتر فوتبال و والیبال بر سر زبان‌های افتاده. با وجود تایید برگزاری لیگ‌های برتر فوتبال و والیبال توسط محسن فرهادی، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در گفت‌و گو با «وطن روز»، اما امروز سخنگوی وزارت بهداشت از تصمبم برای تعطیلی دو هفته‌ای لیگ صحبت کرده است: «موضع ما تعطیلی لیگ‌ برتر است و این کار قطعا باید انجام شود اما هنوز اطلاعات دقیقی در این مورد ندارم و اطلاعات تکمیلی ارائه خواهد شد.» سیما سادات لاری از ارسال پیشنهاد تعطیلی لیگ‌های برتر از قرارگاه کرونا به ستادملی کرونا خبر داد.

*سرگیجه تیم‌ها 
این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که اظهار نظرهای گاه و بی‌گاه مسئولان در رابطه با برگزاری یا عدم برگزاری لیگ برتر فوتبال و والیبال، تیم‌ها را در یک بلاتکلیفی عجیب قرار داده و آنها نمی‌دانند که بازی‌هایشان برگزار خواهد شد یا خیر، اما همان‌طور که علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا روز دوشنبه اعلام کرد: «رقابت لیگ‌های برتر و اردوهای ملی که قبلا مجوز برگزاری داشتند، طبق همان  شیوه نامه‌ها به کار خود ادامه خواهند داد.» در این بین ۱۵۰ شهر کشور که  شرایط قرمز کرونایی  دارند  از روز شنبه تعطیل خواهند شد. اما در این روز دو تیم تهرانی پیکان و پرسپولیس میزبان تیم‌های شهر خودرو و صنعت نفت آبادان هستند و بعید است که این دو بازی در قالب هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال لغو گردد. آنچه که مسلم است در صورت تایید رئیس جمهور، رقابت‌های هفته‌ سوم و چهارم به تعویق خواهد افتاد.

*در انتظار تصمیم ستاد ملی کرونا 
اما عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا، از این موضوع ابراز بی‌اطلاعی می‌کند و در عین حال براین باور است، زمانی‌که کشور در شرایطی تعطیلی قرار دارد، باید لیگ‌های ورزشی هم تعطیل شوند. مینو محرز در ادامه به «وطن روز» اظهار کرد: «البته قرار است که مسابقات فوتبال و والیبال، بدون تماشاگر برگزار شود ولی چون بازیکنان و کادر فنی تیم‌ها با یکدیگر برخورد دارند، نمی‌توان تضمین داد که آنها کرونا را به یکدیگر منتقل نمی‌کنند، حالا که فدراسیون اصرار دارد این بازی‌ها برگزار شود، قطعا باید پروتکل‌های بهداشتی بیشتر رعایت شود، ولی هنوز باید در انتظار تصمیم رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا، دکتر روحانی بود که چه تصمیمی می‌گیرد.»

*به ما هشدار می‌دهند لیگ را تعطیل کنیم
در ادامه سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی نیز در گفت‌وگو با «وطن روز»‌ اعلام کرد که به ما نیز به صورت شفاهی در جلسات گفته‌اند که لیگ برتر را به مدت دو هفته تعطیل کنید، اما هنوز تصمیم کتبی در این رابطه گرفته نشده است و منتظر هستیم تا تصمیم رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا گرفته شود. محمداسد مسجدی در ادامه افزود: پروتکل‌ها آنقدر سخت‌گیرانه است که بعید می‌دانیم در لیگ برتر فوتبال مشکلی داشته باشیم و اگر ۲۵ درصد از عوامل یک تیم به کرونا مبتلا شوند باید از لیگ کناره گیری کند. تیم‌ها باید مراقب بازیکنانشان در بیرون از زمین هم باشند، چون هر لحظه ممکن است یک تیم از لیگ برتر کم شود و تا پایان فصل با ۱۸ تیم تمام نشود.  وی در ادامه افزود: اما چون بحث تعطیلی دوهفته ای در روز گذشته مطرح شده، ما هنوز فرصت نکرده‌ایم درباره تعطیلی یا برگزاری مسابقات لیگ تصمیم گیری کنیم. اگر قرار باشد به مسابقات لیگ ادامه دهیم، نه تنها در فوتبال بلکه در فدراسیون های المپیکی، برگزاری اردوها و… تصمیم گیری خواهیم کرد. آنچه که ما مکتوب می کنیم معیار عمل برای فدراسیون ها خواهد بود.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد