شما اینجا هستید

اجتماعی » چرا باید به «زوجی نو» امیدوار بود؟
گروه : اجتماعی

گروه اجتماعی

برنامه «زوجی نو» همزمان با آغاز امامت حضرت حجت در باکس شبکه سه سیما قرار گرفت. برنامه ای که گرچه در قسمت اول با ایرادات فنی مواجهه بود، اما هر کسی که توان تشخیص سره از ناسره را داشته باشد با دیدن چند پلان از برنامه متوجه می شود این ایرادات قابل رفع و اصلاح است.
«زوجی نو» فارغ از ابعاد فنی و دکور خوش رنگ و لعاب و تم مفرح، دارای ترکیبندی مناسبی در اجزا بود که باعث شده بود برنامه روان و چشم نواز باشد و در بعد محتوا، برنامه دارای محتوای متناسب با فرهنگ ایرانی بود.
شاید هیچ کدام از ما مخاطبان تلویزیون نتوانیم بیاد بیاوریم آخرین بار کی و کدام برنامه ی خانواده محور توانسته بود در قالب مسابقه ای شاد و مفرح که در دل آن، همدلی و همراهی زوج های ایرانی را به نمایش بگذارد، از تلویزیون دیده ایم؟
زوجی نو در قسمت اول نشان داد هرچند ناقص اما امیدوارنه می خواهد کمکی باشد برای محور قراردادن خانواده به عنوان بنیادی ترین عنصر تشکیل دهنده جامعه ایرانی و این یکی از نکاتی است که نشان میدهد برنامه برای مخاطبان خود هدفگذاری محتوایی کرده اما نمیخواهد محتوا زده باشد.
برنامه در باطن آیتم های مهیج و پر انرژی، تاکید بر اصالت خانواده و تحکیم بنیان خانواده و اعضای آن دارد و می کوشد تا بی ادعا و باظرافتی خاص بر تشکیل و تحکیم خانواده تاکید نماید.
مشاوره و گفتگوی افراد خانواده ریشه حل مشکلات در نظر گرفته شده و سعی شده تعلیق های مسابقه با ترویج فرهنگ رفتار شورایی حل شود و تیم های حاضر در برنامه هرچقدر به محور خانواده نزدیکتر باشند مسیر راحتتری برای رسیدن به جواب ها و برنده شدن و برنده ماندن دارند.
به خوبی می توان دریافت مساله ازدواج که این روزها به بحران اجتماعی جامعه ایرانی بدل شده به دور از هر گونه کلام غلو آمیز و حقنه وار، بدون آنکه اشاره ی مستقمی باشد یا بخواهد ریتم برنامه را تحت تاثیر قرار دهد مد نظر بوده و توجه به ازدواج و تشکیل خانواده شاد و شاداب در عین دیدن مشکلات، بر روح برنامه حاکم است و مخاطب جوان از دیدن لحظه های شاد که بعضا نشان از تازه کاری زوج های جوان در زندگی دارد، حس آرامش را دریافت می کند.
گرچه حضور مشاور و روانشناس در برنامه های مسابقه محور آنچنان برای مخاطب تازگی دارد اما با توجه به اتمسفر برنامه، این بخش نیز بشرط دقت در گفتار و پرهیز از پرگویی، تماشاگر تلویزیونی را با خود همراه خواهد کرد.
با توجه به تمام نکات گفته من به «زوجی نو» امیدوارم تا بتواند قدمی باشد برای تروج فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی که هسته ی اولیه ی آن در خانواده شکل می گیرد.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد