شما اینجا هستید

بین الملل » کابینه‌ انتخابی بایدن

گروه بین الملل – ملیکا کلهر

رئیس دفتر جدید کاخ سفید، تأیید کرد که جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا، انتصابات کابینه را در روز سه شنبه اعلام خواهد کرد.
کلین در مصاحبه ای گفت: «اگر می خواهید بدانید چه کسانی در کابینه حضور خواهند داشت، باید منتظر بمانید تا رئیس جمهور روز سه شنبه خود اسامی آنها را اعلام کند.»
جو بایدن، پیش از نام بردن از اعضای ارشد کارکنان کاخ سفید، اعضای گروه ویژه مقابله با ویروس کرونا را اعلام کرد. هفته گذشته، بایدن گفت که تصمیم گرفته چه کسی را به عنوان وزیر خزانه داری معرفی کند و این موضوع را تا روز عید شکرگذاری اعلام خواهد کرد.
بایدن گفت که گزینه مورد نظر او برای خزانه داری «توسط همه عناصر حزب دموکرات پذیرفته خواهد شد.»
«جنیفر پسکی»، مشاور ارشد تیم انتقال ریاست جمهوری به بایدن، روز یکشنبه در مصاحبه ای گفت که رئیس جمهور «می خواهد افرادی با تفکرات متنوع در کنار خود داشته باشد.»
اقدام بایدن برای اعلام کابینه و فشار برای انتقال ریاست جمهوری در حالی صورت می گیرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، هنوز از پذیرفتن نتیجه انتخابات که منجر به پیروزی بایدن شد، خودداری می کند.
کلین همچنین گفت که ادعاهای ترامپ در مورد تقلب و دادخواهی رای دهندگان در انتخابات «آسیب زننده» و «مضر» است، اما تأکید کرد که این اقدامات نتیجه انتخابات را تغییر نخواهد داد.

پایگاه خبری CNBC

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد