شما اینجا هستید

اجتماعی » کتاب رایگان به درب منزل تهرانی‌ها ارسال می‌شود

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایسنا، رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران از ارسال رایگان کتاب های خریداری شده در روز کتاب گردی توسط شهرداری تهران به در خانه خریداران خبر داد.

مهرشاد کاظمی با اشاره به آغاز هفته کتاب و کتابخوانی، گفت: امسال هفتمین سال راه اندازی آئین مردمی کتاب گردی است، اما به دلیل شرایط کرونایی کشور سبک و سیاق این پایش تغییر می کند.

وی با بیان اینکه گرانی کتاب موجب کم رونق شدن کتابفروشی ها شده، گفت: خاموش شدن چراغ کتابفروشی ها آسیب های فاجعه باری برای جامعه دارد و به همین دلیل نباید اجازه دهیم حتی در روزهای کرونایی چراغ کتابفروشی ها خاموش یا کم نور شود. چرا که کتابفروشی ها کانون اصلی فکر و اندیشه هستند و باید هر مدل که می توان به آنها کمک کرد.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با بیان اینکه هر سال شعار پویش کتاب گردی «من هم می آیم» بود اما امسال به دلیل شرایط کرونایی شعار مان به «کتاب می آید» تغییر کرده است، گفت: در حال حاضر در طرح پاییزه خانه کتاب، ۲۰ درصد تخفیف برای خرید کتاب در این طرح در نظر گرفته شده است و به مناسبت هفته کتاب نیز برخی کتابفروشی ها خودشان تخفیف هایی را برای مردم در نظر گرفته اند.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران نیز اعلام کرده که در این پویش مشارکت خواهد کرد، ادامه داد: شهرداری تهران با استفاده از” شرکت بادپا” به در منازل افرادی که در روز پنجشنبه اقدام به خرید کتاب کنند، کتاب را رایگان ارسال می کند که پیش بینی ما این است که بیش از ۵۰۰۰ سفر توسط پیک های موتوری شهرداری ثبت شود.

کاظمی افزود: از همه هنرمندان، اهالی قلم، اصحاب فکر و اندیشه دعوت می شود که همچون سال های گذشته از این حرکت مردمی در راستای شکل گیری و گسترش فضای گفت وگوی عمومی با محوریت کتاب حمایت کنند اما امسال می خواهیم که به جای حضور در کتابفروشی ها در فضای مجازی شان مردم را به مشارکت در این پویش دعوت کنند.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد