شما اینجا هستید

اجتماعی » کتب‌ درسی جدید در نظام آموزشی

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایسنا، سرپرست حوزه تربیت و یادگیری کار و فناوری سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به تدوین راهنماهای برنامه درسی در ۱۱ حوزه تربیت و یادگیری تا بهمن ماه جاری گفت: اگر بتوانیم امر تدوین راهنماها را طبق زمانبندی مناسب نهایی و ابلاغ کنیم احتمالا بتوانیم تا سال ۱۴۰۱ کتاب‌های جدید را براساس برنامه راهنمای حوزه‌ها بنویسیم.

دکتر حمید یزدانی با اشاره به روند تهیه‌ راهنماهای برنامه درسی حوزه تربیت و یادگیری کار و فناوری، اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی ها باید تا بهمن ماه مجموعه راهنماهای برنامه درسی در ۱۱ حوزه تربیت و یادگیری نهایی شود.

وی افزود: در حال نگارش اهداف دوره‌های تحصیلی در حوزه‌ کار و فناوری هستیم و باید چهار شایستگی یادگیری مادام العمر، شایستگی فناوری ارتباطات و اطلاعات، شایستگی‌های پایه فنی و شایستگی‌های غیرفنی را در این حوزه دنبال کنیم.

سرپرست حوزه تربیت و یادگیری کاروفناوری سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی درباره اینکه آیا کتب درسی در سال های آتی با توجه به راهنماهای برنامه درسی تدوین و بازنگری خواهند شد؟ گفت: اگر بتوانیم امر تدوین راهنماهای برنامه درسی در ۱۱ حوزه تربیت و یادگیری را طبق زمانبندی مناسب نهایی و ابلاغ کنیم احتمالا بتوانیم تا سال ۱۴۰۱ کتاب‌های جدید را براساس برنامه راهنمای حوزه‌ها بنویسیم.

یزدانی درباره کم و کیف مهارت آموزی برای دانش آموزان نیز گفت: طبق تاکید سند تحول بنیادین چنانچه دانش‌آموزی در هر پایه از دوره متوسطه دوم از نظام آموزشی خارج شد باید یک مهارت برای کسب معاش حلال فراگرفته باشد. مهارت آموزی را در دوره متوسطه دوم به جد پیگیر هستیم و آن را در قالب راهنماهای برنامه درسی نیز دنبال می کنیم.

سرپرست حوزه تربیت و یادگیری کاروفناوری سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به اینکه اکنون نرخ پوشش در دوره فنی و حرفه‌ای و کاردانش نزدیک به ۳۹ درصد است، گفت: امیدواریم برنامه‌ درسی جدید با آموزش‌هایی که از دوره‌ ابتدایی آغاز می‌شود به ما در رسیدن به آمار ۵۰ درصدی پوشش تحصیلی در دوره فنی و حرفه‌ای و کاردانش طبق موکدات برنامه‌ی ششم توسعه کمک کند.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد