شما اینجا هستید

اقتصادی » کدام نمادها امروز شاخص ساز بودند؟

به گزارش «وطن روز» به نقل از خبرآنلاین، بورس اوراق بهادار تهران که بعد از اصلاح حدود سه ماهه از هفته گذشته ارزنده شده و رو به رشد قرار گرفته است، امروز هم گرچه در ساعات آغازین بازار کاهش یافته بود، اما بعداً رو به افزایش گذاشت،‌ به گونه‌ای که در پایان معاملات، شاخص کل با رشد ۱۹ هزار و ۷۳۰ واحد به رقم یک‌میلیون و ۴۹۰ هزار و ۷۱۱ واحد رسید.

همچنین شاخص کل بورس با معیار هم‌وزن، امروز با افزایش ۸ هزار و ۶۹۵ واحد به رقم ۴۳۱ هزار و ۸۶۳ واحد رسید. ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران در بورس تهران بیش از ۱۱.۲ میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۱.۶ میلیون نوبت معامله و به ارزش ۱۲ هزار و ۵۴۵ میلیارد تومان داد و ستد کردند. ارزش معاملات امروز فرابورس هم به بیش از ۶ هزار و ۴۱۹ میلیارد تومان رسید؛ یعنی امروز در دو بازار بورس اوراق و فرابورس ایران، بیش از ۱۸ هزار و ۹۶۴ میلیارد تومان داد و ستد شد.

امروز همه شاخص‌های بورس سبز شدند که ناشی از رشد شاخص‌ها دارد، به طوری که شاخص کل بورس و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی نسبت به روز قبل ۱.۳ درصد رشد کردند، همچنین شاخص کل بورس با معیار هم‌وزن و شاخص قیمت با معیار هم‌وزن ۲ درصد رشد کردند. شاخص آزاد شناور یک‌درصد رشد کرد. شاخص بازار اول بورس و نیز شاخص بازار دوم بورس امروز ۱.۳ درصد رشد کردند.

امروز نمادهای شاخص‌ساز در بورس شامل پتروشیمی خلیج‌فارس، گلگهر، چادرملو، ایران‌خودرو، مپنا، کشتیرانی و سرمایه‌گذاری امید بوده‌اند.

نمادهای پرتراکنش

نمادهای پرتراکنش در بورس تهران شامل شستا، ایران خودرو، بانک تجارت، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران، فولاد مبارکه و سرمایه‌گذاری سیمان تأمین بوده‌اند.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل در پایان معاملات روزانه با رشد ۳۳۷ واحد به رقم ۱۸ هزار و ۸۰۳ واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک‌میلیون و ۲۷۹ هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران امروز در فرابورس ایران بیش از ۲.۹ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۷۸۷ هزار نوبت معامله و به ارزش ۶ هزار و ۴۱۹ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای شاخص‌ساز در فرابورس شامل پتروشیمی مارون، بانک دی، صنعتی مینو، پتروشیمی زاگرس، ذوب‌آهن، فولاد هرمزگان و مدیریت انرژی امید تابان هور بوده است. امروز نمادهای پرتراکنش در فرابورس شامل برق و انرژی پیوندگستر، سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، لاستیک یزد، دامپروری ملارد شیر، پتروشیمی ارومیه، ذوب‌آهن اصفهان و بانک دی بوده‌اند.

 

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد