شما اینجا هستید

خبرخوان » کی‌روش از میراث پکرمن مراقبت نکرد
گروه : خبرخوان , ورزشی

به گزارش «وطن روز» به نقل از مهر، در کش و قوس خبرهایی که درباره وضعیت کارلوس کی روش در تیم ملی فوتبال کلمبیا منتشر می‌شود، رده بندی جهانی تیم‌های ملی در ماه نوامبر از سوی فیفا منتشر شد. در این رده بندی، تیم ملی کلمبیا به رده پانزدهم جدول سقوط کرد تا زخم رسانه‌ها و کارشناسان کلمبیایی از عملکرد کی روش تازه شود.

سایت «کوموتریکولر» جایگاه جدید کلمبیا را یک «سقوط بزرگ» دانست و به قول کارلوس کی روش در ابتدای شروع کارش در تیم ملی این کشور اشاره کرد.

این سایت نوشت: «سقوط تیم ملی کلمبیا در رده بندی فیفا در پایان سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد کارلوس کی روش به قول خود عمل نکرده است. کی روش در فوریه ۲۰۱۹ در یک نشست خبری گفت که از اعتبار و میراث خوزه پکرمن مراقبت می‌کند اما این اتفاق رخ نداد و تقریباً بعد از گذشت دو سال از بین رفت. کی روش گفته بود: تمام تلاشم را به کار می‌گیرم تا به خوبی از میراثی که تیم کلمبیا در سال‌های اخیر با آقای پکرمن و فدراسیون فوتبال به دست آورده، مراقبت کنم. از میراث، اعتبار و شهرت کلمبیا در سراسر جهان به خوبی مراقبت می‌کنم.»

کوموتریکولور سپس جایگاه تیم ملی فوتبال کلمبیا را از سال ۲۰۱۲ و از ابتدای شروع به کار پکرمن (در رده ۳۵ جهان) مورد بررسی قرار داده است؛ جایی که پکرمن موفق شد این تیم را حتی تا رده سوم جهان پیش ببرد. در نهایت بعد از پکرمن، مدتی «آرتور ریس» سرمربی کلمبیا بود و تیم ملی این کشور در رده ۱۲ فیفا به کی روش تحویل داده شد.

این سایت در بخشی از گزارش خود آورده است: «کی روش کلمبیا را در رده دوازدهم فیفا دریافت کرد و پس از شرکت در مسابقات کوپا آمه‌ریکا برزیل در سال ۲۰۱۹، به رده هشتم صعود کرد. از پایان سال گذشته کلمبیا در رده دهم باقی مانده بود. اگرچه کلمبیا مقابل ونزوئلا پیروز شد و برابر شیلی به نتیجه تساوی رسید، اما شکست‌های اخیر مقابل اروگوئه و اکوادور کلمبیا را به جایگاه پانزدهم رساند. این واقعیت تیم کلمبیا در رده بندی فیفا در پایان سال ۲۰۲۰ یک هشدار است و به همین دلیل تغییر سرمربی (کی روش) در حال بررسی است.»

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد