شما اینجا هستید

بین الملل » گفتگوی ماکرون با رئیس‌جمهور تونس

به گزارش «وطن روز» به نقل از فارس، دفتر ریاست‌جمهوری تونس در بیانیه‌ای از گفت‌وگوی تلفنی «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه با «قیس سعیّد» همتای تونسی او درباره حوادث اخیر در فرانسه به ویژه حمله شهر نیس که توسط یک تبعه تونسی صورت گرفت، خبر داد.

در این بیانیه آمده است که «دو طرف روابط دوجانبه و عملیات‌های تروریستی در فرانسه را بررسی کردند».

به نوشته روزنامه «رأی‌الیوم»، رؤسای جمهور تونس و فرانسه همچنین موضوع مهاجرت غیرقانونی و راه‌حل‌های مربوط به آن را مورد بررسی قرار دادند.

آمارهای وزارت کشور تونس نشان می‌دهد که از اوایل سال جاری میلادی تا اواسط سپتامبر ۸۵۸۱ تونسی سعی کرده‌اند با عبور از آب‌های تونس خود را به سواحل اروپا برسانند.

روز پنج‌شنبه گذشته یک فرد مسلح با چاقو به سمت افرادی در نزدیکی کلیسای «نوتردام» شهر نیس واقع در جنوب فرانسه حمله کرد که به گفته پلیس دستکم سه نفر در این حمله کشته شدند.

همچنین شهر «آوینیون» واقع در جنوب شرقی فرانسه نیز شاهد تیراندازی پلیس به یک فرد مسلح به چاقو بود که به کشته شدن وی انجامید.

پیشتر منابع خبری گزارش دادند که عامل حمله در شهر «نیس» یک جوان ۲۱ ساله تونسی به نام «ابراهیم العویساوی» است که به تازگی وارد فرانسه شده است.

از سوی دیگر «محسن الدالی» سخنگوی مجمع قضایی ویژه مبارزه با تروریسم در تونس گفت که اجرای تحقیقات درباره حقیقت وجود گروه موسوم به «المهدی» در جنوب این کشور و میزان ارتباط آن با حمله نیس، آغاز شده است.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد