شما اینجا هستید

اجتماعی » ۴ پروژه رفاهی فرهنگیان در کشور افتتاح شد

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایسنا، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه شمار اماکن رفاهی وزارت آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امیداز ۱۲۸ فضا به ۴۰۴ مورد افزایش یافته است گفت: پروژه هایی که امروز در تهران، فارس، کرمان و اردیبل افتتاح می کنیم از ارزش ۶۰۰ میلیارد تومان برخوردار است.

علی الهیار ترکمن در مراسم افتتاح متمرکز ١۵۵٠ پروژه آموزشی، تربیتی و رفاهی سراسر کشور که از طریق ویدئو کنفرانس و با حضور رئیس جمهور برگزار شد گفت: در کنار فضاهای آموزشی، فضاهای مربوط به مجتمع های رفاهی از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی افزود: همانطور که در سندتحول بنیادین اشاره شده باید این فضاها نیز در دستورکار قرار بگیرد، زیرا تاثیر زیادی در ارتقای روحیه فرهنگیان، افزایش انگیزه برای حضور موثر در مدرسه و مشارکت فعال آنها در فرایند تعلیم و تربیت دارد و همچنین در راستای تکریم و رعایت شان معلمان می تواند مورد توجه قرار بگیرد.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه شمار اماکن رفاهی وزارت آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امیداز ۱۲۸ فضا به ۴۰۴ مورد افزایش یافته است گفت: پروژه هایی که امروز در تهران، فارس، کرمان و اردیبل افتتاح می کنیم از ارزش ۶۰۰ میلیارد تومان برخوردار است.

الهیار افزود:  افتتاح این فضاها از مصادیق مولدسازی سرمایه های آموزش و پرورش و در راستای ارتقای اقتصاد آموزش و پرورش و از جنبه های خوب مشارکت با بخش خصوصی محسوب می شوند. مجتمع هایی که افتتاح شده اند نگاه ویژه ای به آنها وجود دارد، هم فضای آموزشی و رفاهی دارند و هم به مراکز اقامتی، باغ رستوان، رستوران و سالن کنفرانس مجهز هستند.

وی ادامه داد: امروز ۳۰۰ تخت در فضاهای اقامتی افتتاح می شود. ۴۱۰ نفر ظرفیت در رستوران ها، ۱۵۰۰ ظرفیت در سالن های پذیرایی و ۴۶۰ نفر ظرفیت را در سالن های کنفرانس شاهدیم و زمینه اشتغال ۲۴۰ نفر فراهم می شود.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد