شما اینجا هستید

اجتماعی » ۵۷ محل از اراذل و اوباش پاکسازی شد

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایسنا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری ۱۴۶ نفر از اراذل و اوباش سطح‌دار پایتخت خبر داد.

سردار حسین رحیمی در اجرای ششمین مرحله از طرح اقتدار که ظهر امروز در مقر ستاد فاتب برگزار شد گفت: ششمین مرحله از این طرح از سوی پلیس امنیت و با همکاری دیگر بخش ها در پلیس به مرحله اجرا درآمد و در جریان آن ۱۴۶ نفر از اراذل و اوباش سطح دار اقدام به ایجاد مزاحمت برای نوامیس، حمل سلاح، شرارت، قدرت نمایی و … کرده بود دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه این افراد در قالب ۱۳۱ باند فعالیت داشتند گفت: منظور از باند گروه هایی است که بیشتر از دو نفر از اوباش در آن با هم حضور داشتند.

سردار رحیمی با بیان اینکه ۵۲ نفر از دستگیرشدگان جزو اوباش گران و ۷۸ نفر به دلیل مزاحمت بالای نوامیس بازداشت شده اند، گفت: همچنین سه نفر نیز که اقدام به حمل سلاح کرده بودند دستگیر شدند.

به گفته وی در مجموع از افراد دستگیر شده هفت قبضه سلاح گرم، ۳۰ فقره سلاح سرد و ۱۳ درستگاه خودرو و موتورسیکلت کشف و ضبط شده است. همچنین ۲۴ واحد صنفی نیز که به محل و پاتوقی برای حضور اوباش بدل شده بودند پلمب شد. این موارد شامل برخی از باشگاه های بدنسازی، قهوه خانه ها و … بود.

سردار رحیمی در پاسخ به پرسشی پیرامون فعالیت اراذل و اوباش در فضای مجازی نیز گفت: پلیس در این فضا نیز بر عملکرد اراذل و اوباش اشراف و نظارت دارد به طوریکه ۱۲۰ تارنما که اقدام به انتشار فیلم و تصاویر و مطالب مرتبط با اراذل و اوباش کرده بوده و آن را ترویج می دادند شناسایی شده اند که ۳۵ مورد فعالیت‌شان مجرمانه بود و ۹ مورد نیز مسدود شد. همچنین پنج نفر از گردانندگان این فضاها نیز دستگیر شدند.

به گفته رئیس پلیس پایتخت ۵۷ محله و مکان نیز که به محلی برای تردد و حضور اراذل و اوباش بدل شده بود در این مرحله از طرح اقتدار، پاکسازی شد.

سردار رحیمی در پاسخ به پرسشی پیرامون فعالیت فروش برخی اموال مسروقه در برخی از سایت های خرید و فروش نیز گفت: متاسفانه برخی وبسایت ها که مدیریت شان در داخل کشور نیز قرار دارد تخلفات متعدد و مکرری دارند و اموال مسروقه و بعضا حتی مسائل ضد اخلاقی نیز در آنها وجود دارد که باید با اینها برخورد شود. شکایت مردم نیز در این زمینه زیاد شده است. ما از مردم می خواهیم که در این زمینه شکایت خود را ثبت کنند و در بحث موارد مسروقه پلیس آگاهی و در بحث موارد اخلاقی پلیست امنیت ورود می کند.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد