شما اینجا هستید

اقتصادی » ۲ درصد از مشترکین برق خانگی، مشترکین برق مصرف هستند

عبدالامیر یاقوتی گفت: مشترکانی که میزان برق مصرفی آنها بیشتر از ۶۰۰ کیلووات در ماه است، بالاتر از الگوی مصرف هستند و هزینه پرداختی آنها با تعرفه بالاتر حساب می شود، مبلغ این مشترکین به عدد ۸۰۰ هزار تومان می رسد.
به گزارش وطن روز به نقل از شبکه رادیویی ایران عبدالامیر یاقوتی مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین شرکت توانیر در برنامه «سلام صبح بخیر» به ارقام نجومی برخی از قبض های برق اشاره کرد و گفت: ۲ درصد از مشترکین برق خانگی در کشور مشترکین پرمصرف هستند این مشترکین بیش از دو برابر الگوی مصرف، برق مصرف می کنند، اگر طی یکسال گذشته میزان مصرف تغییر کرده باشد قطع به یقین نرخ پرداختی آنها با افزایش ۲۳ درصدی روبرو شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه مصرف تا ۱۰۰ کیلو وات برق در ماه رایگان و بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ مصرف معمولی است، افزود: مشترکانی که از ۳۰۰ مگاوات بیشتر مصرف می کنند، هزینه پرداختی آنها با شیب تندتری افزایش می یابد.
یاقوتی در بخش دیگر صحبت هایش خاطر نشان کرد:کسانی که بیشتر از ۴۰۰ کیلو وات در ماه مصرف می کنند هزینه پرداختی آنها در دو ماه، ۱۵۰ هزار تومان می شود.
مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین شرکت توانیر یادآور شد: افزود: مشترکانی که میزان برق مصرفی آنها بیشتر از ۶۰۰ کیلووات در ماه است، بالاتر از الگوی مصرف هستند و هزینه پرداختی آنها با تعرفه بالاتر حساب می شود، مبلغ این مشترکین به عدد ۸۰۰ هزار تومان می رسد.
برنامه «سلام صبح بخیر» شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت ۶:۳۵ از رادیو ایران پخش می شود.

 

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد