شما اینجا هستید

اجتماعی » تکریم و تجلیل از خانواده معظم  چهار شهید دفاع مقدس یوسفی دهنوی در شهرستان خمینی شهر
گروه : اجتماعی

حسن شجاعی: به همت کانون محله نورالزهرا فروشان و کانون مرکزی خدمت رضوی شهرستان خمینی شهر، در معیت پرچم متبرک آستان قدس رضوی و قرائت صلوات خاصه امام رضا(ع) برنامه دیدار، تکریم و تجلیل از خانواده معظم  چهار شهید دفاع مقدس یوسفی دهنوی در شهرستان خمینی شهر اجرا شد.
به گزارش وطن آزاد، خادمیاران رضوی با پرچم متبرک آستان قدس رضوی،  گلاب، رضا جان گویان و با نوای” ای صفای قلب زارم” و به همراه جمعی از مردم محل، ایثارگران به دیدار خانواده معظم شهید دفاع مقدس رفتند و مورد استقبال آنان قرار گرفتند. در حاشیه دیدار محمدحسن یوسفی دهنوی با نوای گرمش شعر یارب الحسین در جمع خادمیاران اجرا کرد.
رسول یوسفی دهنوی برادر شهیدان، به معرفی برادرانش و نحوه شهادت آنان پرداخت و گفت: برادرانم، معتقد، مظلوم، فداکار، شوخ طبع و شجاع بودند. و همگی در شهر مقدس کربلا دیده به جهان گشودند. برادران شهیدم حسن یوسفی دهنوی در نیمه اول سال ۱۳۶۱ در عملیات رمضان، شهید سردار حسین یوسفی دهنوی در نیمه دوم سال ۱۳۶۱ در عملیات والفجر مقدماتی و شهید عباس یوسفی دهنوی در سال ۱۳۶۲ در عملیات والفجر به فیض شهادت نائل شدند.
وی در ادامه افزود: برادران شهیدم در چندین عملیات دفاع مقدس شرکت کردند و به فیض شهادت نائل شدند. یکی از برادرانم به نام شهید جانباز علی یوسفی دهنوی در یکی از عملیات های دفاع مقدس بر اثر مواد شیمیایی مجروح و جانباز می شود و در ظهر عاشورای سال ۱۳۹۹ به فیض شهادت نائل می گردد.
یوسفی دهنوی در آخر افزود: سه نفر از برادرانم مفقودالااثر هستند و پیکر پاکشان هنوز پیدا نشده است. پدر و مادر خیلی چشم به انتظار دیدار با پیکر های پسرشان بودند ولی توفیق دیدارشان پیدا نکرد. پدرم حاج قاسم یوسفی دهنوی هم سال ۱۳۶۸ فوت شدند و مادرم حاج خانم اقدس پریشانی در سال ۱۳۷۵ دارفانی را وداع  گفتند و به فرزندان شهیدشان پیوستند.
مدیحه سرایی و اقامه روضه توسط مداح اهل بیت، اهدای هدایا و متبرکات رضوی، اجرای مراسم معنوی پرچم گردانی از ویژه برنامه‌های دیدار صمیمانه خادمیاران رضوی با خانواده معظم شهیدان یوسفی دهنوی بود.

 

 

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد