شما اینجا هستید

اجتماعی » برخورد پلیس با ترویج بی‌بند و باری
گروه : اجتماعی

به گزارش «وطن روز» به نقل از مهر، سردار علی ذوالقدری، روز دوشنبه در همایش «پلیس؛ آمران به معروف و ناهیان از منکر» در ستاد فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، اظهار کرد: همکاران بنده در چهار محور در حوزه امنیت اخلاقی اقدامات خود را انجام می‌دهند، در وهله نخست که بحث پیشگیری است با تعامل با سایر دستگاه‌ها به منظور پیشگیری در محیط‌های اجتماعی برنامه‌ریزی و اقدامات صورت می‌گیرد.

رئیس پلیس امنیت تهران بزرگ افزود: در بحث دوم (حوزه ایجابی) در سه محور برنامه‌ریزی داریم، به طور مثال با استفاده از گشت‌های آشکار (ون‌هایی که همکاران خانم و آقا در آن حضور دارند) که در ۱۱ نقطه تهران بلوک‌بندی شده‌اند، ابتدا به افرادی که حجاب اسلامی را رعایت نمی‌کنند، تذکر داده شده، برخی از این افراد به خودرو هدایت شده و ضمن مشاوره، در این رابطه توجیه می‌شوند که این گشتهای آشکار بسیار تأثیرگذار است.

وی ادامه داد: در بحث دوم (طرح ناظر یک) علاوه بر مشارکت همکاران پلیس، سایر رده‌ها نیز در این رابطه مشارکت انجام می‌دهند، در این طرح برای رانندگانی که داخل خودروی آنها کشف حجاب صورت می‌گیرد، ابتدا به صورت پیامکی تذکر داده می‌شود و این پیامک حاوی این مطلب است که در خودروی مذکور کشف حجاب انجام شده است.

این مقام انتظامی متذکر شد: در این طرح با شناسایی مالک خودرو ابتدا به وی تذکر داده می‌شود، اغلب همکاران ما چه در حوزه ثبت تخلفات چه در حوزه اقدام در این رابطه اقدامات مؤثری دارند همچنین بنابر بازخورد صورت گرفته از جامعه، این اقدامات بسیار بازدارنده و مؤثر بوده و در حال ارتقا این سیستم هستیم.

ذوالقدری بیان کرد: در طرح ناظر دو در مراکز تجاری و صنوف با افرادی که حجاب را داخل صنوف رعایت نمی‌کنند یا صاحبان صنوف که حجاب در صنف آنها رعایت نمی‌شود پیامک تذکر برای بار نخست ارسال می‌شود و آنها هم مورد توجیه و آموزش قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: دو محور دیگر نیز اقدام می‌کنیم که محور بعدی درباره فضای مجازی است افرادی که ناخواسته در این فضا ترویج بی‌بند و باری انجام دهند ابتدا احضار و توجیه می‌شوند و در اکثر موارد (بیش از ۹۰ درصد) به اشتباهات خود پی می‌برند و در برآورد ما مشخص شده این افراد پس از تذکر، دیگر اقدامتی در این رابطه انجام نمی‌دهند.

رئیس پلیس امنیت تهران بزرگ بیان کرد: در وهله آخر برای افرادی که مجرم هستند و در جرایم سازمان‌یافته اقدام می‌کنند، با هماهنگی دستگاه قضائی و قوانین و مقررات موجود اقدامات مؤثر خودمان را انجام می‌دهیم.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد